KOPD konkurs
fot. materiały prasowe

"Osiemnastka" Świata Przyjaznego Dziecku!

Od blisko dwóch dekad pomagamy rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek i miejsc dla dzieci.
KOPD konkurs
fot. materiały prasowe
Przed nami rozpoczęcie 18. edycji Konkursu "Świat Przyjazny Dziecku" - unikalnego i jednego z najstarszych projektów Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Celem Konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc, inicjatyw i portali dla dzieci, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dziecka. KOPD chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

- Towarzyszymy dzieciom na każdym etapie rozwoju, wspierając rodziców i opiekunów, dostarczając wiedzy i porad. Konkurs Świat Przyjazny Dziecku to kolejny sposób, by budować bezpieczny, pełen dobrych wartości świat dla najmłodszych. Konkurs jest już pełnoletni, więc czas na nowe wyzwania– mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, menager ds. PR i Promocji KOPD.

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST TAK ISTOTNY?

Udział w Konkursie to nie tylko walor edukacyjny i możliwość prezentacji produktów, ale przede wszystkim realna pomoc – wsparcie, poprzez dokonanie opłaty konkursowej – codziennej pracy KOPD na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin. Środki finansowe przeznaczane są na działania statutowe KOPD, czyli:
- bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną;
- diagnozę dzieci wykorzystywanych seksualnie;
- mediacje rodzinne; terapię psychologiczną dziecka i rodziny;
- porady prawne;
- porady psychologiczno-pedagogiczne; 
- pozostałe działania statutowe.

Konkursem zainteresowały się media, rodzice, opiekunowie i nade wszystko: same firmy. I tak, co roku ogłaszać możemy kolejną edycję, czekać na Państwa zgłoszenia, następnie oceniać i wreszcie spotkać się z Laureatami na uroczystej gali.
Duże zainteresowanie konkursem sprawia, że możemy pomagać jeszcze skuteczniej, jeszcze lepiej. Dziękujemy!

Wyjątkowa Kapituła konkursu:

Artur Barciś, Małgorzata Janina Berwid, Magdalena Dulęba-Basior, Dorota Karbowska-Zawadzka, Mirosława Kątna, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Dorota Mazurek, Anna Oka, dr Aleksandra Piotrowska, Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Katarzyna Stoparczyk, Anna Wakulak, prof. Mieczysław Wasilewski, Dorota Zawadzka, psycholog.
Honorowym członkiem Kapituły jest także prof. Adam Frączek, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, psycholog.


Patronat honorowy objęła:
Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska


Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka
www.kopd.pl
 
Redakcja poleca: Jak powstaje zdjęcie na okładkę "Mamo, To Ja"
Jak powstaje zdjęcie na okładkę "Mamo, To Ja"
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy