pomysł płacenia za szczepienie na COVID-19
fot. Adobe Stock

Osoby niezaszczepione będą musiały PŁACIĆ ZA LECZENIE na COVID-19? Padł taki pomysł!

Prof. Anna Piekarska, członkini Rady Medycznej przy premierze jest zdania, że osoby, które nie chcą się zaszczepić przeciw koronawirusowi, powinny płacić z własnej kieszeni za swoje ewentualne leczenie na COVID-19. Profesor ma zamiar przedstawić swój pomysł premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.
Joanna  Biegaj
pomysł płacenia za szczepienie na COVID-19
fot. Adobe Stock
Z racji tego, że zakażeń koronawirusem jest coraz mniej, rząd zdecydował się ostatnio na poluzowanie obostrzeń w niektórych województwach. Duży wpływ na tę decyzję miał również fakt, że coraz więcej osób w Polsce jest już zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Polska zapewnia bezpłatne szczepienia, z których może skorzystać każdy obywatel. Niektórzy jednak nie chcą. Ostatnio padł pomysł, by konsekwencją niezaszczepienia się było ponoszenie kosztów leczenia na COVID-19. 

Płacenie za leczenie

Głos na ten temat na antenie programu „Fakty po Faktach” zabrała prof. Anna Piekarska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członkini Rady Medycznej przy premierze: „Jeżeli ktoś się nie chce zaszczepić i jeżeli nie zachoruje, to w porządku, to jest jego sprawa. Ale jeżeli zachoruje, to niech płaci te dziesiątki tysięcy złotych za terapię, za naszą ciężką pracę”.

„Tyle się zmieniło w tej pandemii, dokonaliśmy tylu rzeczy, które wydawały się niewyobrażalne półtora roku temu, że wydaje mi się, że jest najwyższy czas na to, żeby fundamentalne rzeczy, takie właśnie jak odpłatność za leczenie chorób, przeciwko którym państwo oferuje szczepienia, a my z tego nie korzystamy, żebyśmy za to leczenie po prostu płacili sami” – dodała.

Źródło: Fakty po Faktach

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy