Mama pokazuje zdjęcia córki i ostrzega: te kapelusze grożą uduszeniem
fot. Facebook/Gail Oster

Ostrzeżenie dla rodziców: te czapeczki i kapelusze grożą uduszeniem!

Mama opublikowała zdjęcia 6-letniej córki po wypadku i ostrzega innych rodziców. Zobaczcie, co się stało dziewczynce. Czy wasze maluchy są bezpieczne?
Hanna Szczesiak
Mama pokazuje zdjęcia córki i ostrzega: te kapelusze grożą uduszeniem
fot. Facebook/Gail Oster
Kapelusze ze sznurkami i czapeczki wiązane pod szyją mogą być niebezpieczne – ostrzega na Facebooku Gail Oster, mama 6-letniej Marley.

Dziewczynka zjeżdżała na zjeżdżalni, na głowie miała kapelusz ze sznurkiem pod szyją. Podczas zabawy sznurek się zaklinował i zacisnął na szyi 6-latki, uniemożliwiając jej oddychanie. Z pomocą przybiegła koleżanka Marley, Madison. Gdyby nie Madison, ta historia mogłaby się skończyć tragedią. "Lekarz powiedział, że jeszcze 45 sekund, a sznurek uszkodziłby tchawicę" – powiedziała mama dziewczynki w rozmowie z lokalnym portalem. Dodała, że od tamtego zdarzenia Marley miewa koszmary, choć nigdy wcześniej nie miała problemów ze snem.

Gail opublikowała zdjęcia córki na Facebooku. Pokazała ranę na szyi dziewczynki i kapelusz, przez który 6-latka mogła stracić życie. "Proszę, odetnijcie sznurki z kapeluszy waszych dzieci" – napisała przy zdjęciach:
 

Na dworze robi się coraz cieplej, niedługo wyjmiecie z szafy wiosenne i letnie nakrycia głowy. Sprawdźcie, czy czapeczki i kapelusze waszych dzieci są dla nich bezpieczne. Czasem wiązanie pod szyją nie jest konieczne!

Czytaj także: Źródło: The Huffington Post
Redakcja poleca: Niebezpieczeństwa w domu (dla dzieci): 7 niemowlęcych akcesoriów stanowiących zagrożenie
Niebezpieczeństwa w domu czyhają na dzieci nie tylko w kontaktach, ostrych krawędziach mebli czy innych potencjalnie groźnych miejscach i sprzętach. Niebezpieczne mogą być też nosidełka, łóżeczka czy przewijaki. Wyjaśniamy, na co uważać i jak ich nie używać.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy