Złapano wróżkę zębuszkę
fot. YouTube Action Movie Kid

Oszukujemy dzieci czy wprowadzamy w ich życie magię?

Kiedy powiedzieć dziecku, że Mikołaj nie istnieje? A co z wróżką zębuszką? Oszukiwać czy nie?
Marta Kabulska

Czego to nie zrobimy dla naszych dzieci?!

Daniel Hashimoto tata 5-letniego chłopca nie ma absolutnie wątpliwości co do roli magii w dziecięcym świecie. Chcąc sprawić dziecku przyjemność i utrzymać w nim jak najdłużej wiarę w nieziemskie stworzenia sprawił chłopcu niesamowitą niespodziankę - złapał wróżkę zębuszkę
Redakcja poleca: Pasta z fluorem: czy jest szkodliwa dla dzieci? [WIDEO]
Pasta z fluorem stosowana w odpowiedniej ilości jest bezpieczna. Dr hab. Dorota Olczak-Kowalczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że najważniejsze jest to, by stosować taką pastę w odpowiednich ilościach. Dla małego dziecka wystarczy odrobina.

Jak ojciec wprowadził magię w życie synka?

Wszyscy wiemy, że wypadanie zębów to nic miłego, a tym bardziej wyrywanie ich. Nagroda za cierpienie, które znoszą maluchy, jest prezent od wróżki zębuszki. Przychodzi ona w nocy, by zabrać ząbek dziecka spod poduszki i pozostawić drobny upominek zamiast niego. Każde dziecko próbuje zobaczyć wróżkę, tak jak każde chce „złapać” świętego Mikołaja. Temu chłopcu się to udało! 

Kiedy James stracił ząb, jego pomysłowy tata pomógł mu ustawić kamerę w swojej sypialni, aby nagrać to, co będzie się działo w nocy. Następnego dnia chłopiec odtworzył nagranie.

- Złapaliśmy wróżkę zębuszkę!- krzyczał do swojego taty, gdy tylko zobaczył film z kamery w jego pokoju.

Zazdrościmy takiego taty! Taki film z pewnością będzie wspaniałą pamiątką.

Zobacz też: Wróżka Zębuszka zapomniała przyjść. Znowu! Co jest ze mną nie tak?
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy