Otwarcie salonów fryzjerskich w połowie maja? Jest komentarz rzecznika rządu
fot. adobe stock

Otwarcie salonów fryzjerskich w połowie maja? Jest komentarz rzecznika rządu!

Rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany przez dziennikarzy o, to kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, poinformował, że realnym terminem jest połowa maja. Szczegóły zostaną podane na kolejnej konferencji prasowej.
Katarzyna Gałązkiewicz
Otwarcie salonów fryzjerskich w połowie maja? Jest komentarz rzecznika rządu
fot. adobe stock
Podczas konferencji 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły dotyczące drugiego etapu łagodzenia restrykcji, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Od 4 maja, na nowych warunkach, działalność wznowią hotele, galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe. Otwarte zostaną także niektóre instytucje kultury jak muzea, galerie sztuki i biblioteki oraz przedszkola i żłobki.

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne?

Podczas wywiadu w stacji Polsat News, Piotr Müller powiedział, że w kolejnym etapie można spodziewać się otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych: 

„W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, co powoduje, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze. W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja” - poinformował Müller. 
Redakcja poleca: Jakie zabiegi fryzjerskie są bezpieczne w ciąży?
Farbowanie włosów, balejaż, trwała czy choćby rozświetlające refleksy we włosach – każda kobieta lubi poprawić sobie samopoczucie wizytą u fryzjera. Jednak czy te wszystkie zabiegi są bezpieczne także w ciąży? Odpowiada fryzjerka, Patrycja Krzykowska, z warszawskiego salonu Studio Style.

Apel fryzjerów 

Fryzjerzy są zdania, że ich branża jest jedną  z najlepiej przygotowanych do radzenia sobie z zagrożeniem branż i obostrzenia powinny zostać zniesione już na pierwszym etapie odmrażania gospodarki. Fryzjerzy wystosowali nawet apel do rządu, w którym przypominają, że  procedury higieniczne i dezynfekcyjne to codzienność salonów. Powołują się na statystki, które mówią, że aż 32 proc. społeczeństwa właśnie wizytę u fryzjera czy kosmetyczki wskazuje jako pierwszą potrzebę po zniesieniu obostrzeń. To też usługi, które trudno zastąpić domowymi sposobami w profesjonalny sposób. Rząd pozostał jednak na apel obojętny i na otwarcie salonów trzeba jeszcze poczekać.

Źródło: polsatnews.pl, rmffm.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy