fitness
fot. adobe stock

Otwarte siłownie, baseny i sale zabaw. Jak nie zarazić się tam koronawirusem?

Od soboty 6 czerwca otwarte są kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie, które zostały zamknięte wskutek pandemii koronawirusa. Przestrzeganie zaleceń sanitarnych jest tam absolutnie konieczne.
Katarzyna Gałązkiewicz
fitness
fot. adobe stock
Zgodnie z wytycznymi rządu dotyczącymi odmrażania gospodarki, w sobotę rozpoczął się kolejny etap znoszenia obostrzeń. Amatorzy rekreacji, ćwiczeń siłowych, zabawy czy pływania mogą wrócić w ulubione miejsca. Muszą jednak przestrzegać zasad dotyczących dystansu społecznego oraz starannej higieny rąk, określone przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Powrót siłowni, klubów fitness i pływalni. O czym trzeba pamiętać?

Aby nie zarazić się koronawirusem, należy zachowywać dystans społeczny, dokładnie myć ręce i dezynfekować sprzęt sportowy. Warto wiedzieć, że limit osób na siłowniach i w klubach fitness jest uzależniony od powierzchni danego miejsca, dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba może ćwiczyć na 10 metrach kwadratowych.). Sprzęty do ćwiczeń muszą stać w odpowiednich odległościach od siebie (przynajmniej 1,5 m). 
Redakcja poleca: Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]
Zastanawiasz się, czego nie lubią pasożyty? Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Dieta na robaki zawiera między innymi: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy. Sprawdź, jaką dietę na pasożyty stosować: czego jeszcze nie lubi glista ludzka, lamblia i inne robaki.

Jakie zasady obowiązują na pływalniach i w salach zabaw?

W trakcie pandemii na baseny czy do sauny może wejść połowa „maksymalnego obciążenia”, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób – poinformowała Polska Agencja Prasowa.  Z jednego toru pływackiego mogą korzystać jednocześnie maksymalnie 4 osoby. 

W przypadku sal zabaw „należy zapewnić rozwiązania uniemożliwiające kontakt osób wchodzących i wychodzących do sali (...) np. (poprzez osobne wejścia/wyjścia, regulację ruchu)”. Sale zabaw, w tym wszystkie przedmioty i sprzęty, należy gruntownie czyścić (wodą z detergentem) albo dezynfekować minimum dwa razy dziennie, w tym raz przed otwarciem.
 
Źródło: radiozet.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy