fitness
fot. adobe stock

Otwarte siłownie, baseny i sale zabaw. Jak nie zarazić się tam koronawirusem?

Od soboty 6 czerwca otwarte są kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie, które zostały zamknięte wskutek pandemii koronawirusa. Przestrzeganie zaleceń sanitarnych jest tam absolutnie konieczne.
Katarzyna Gałązkiewicz
fitness
fot. adobe stock
Zgodnie z wytycznymi rządu dotyczącymi odmrażania gospodarki, w sobotę rozpoczął się kolejny etap znoszenia obostrzeń. Amatorzy rekreacji, ćwiczeń siłowych, zabawy czy pływania mogą wrócić w ulubione miejsca. Muszą jednak przestrzegać zasad dotyczących dystansu społecznego oraz starannej higieny rąk, określone przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Powrót siłowni, klubów fitness i pływalni. O czym trzeba pamiętać?

Aby nie zarazić się koronawirusem, należy zachowywać dystans społeczny, dokładnie myć ręce i dezynfekować sprzęt sportowy. Warto wiedzieć, że limit osób na siłowniach i w klubach fitness jest uzależniony od powierzchni danego miejsca, dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba może ćwiczyć na 10 metrach kwadratowych.). Sprzęty do ćwiczeń muszą stać w odpowiednich odległościach od siebie (przynajmniej 1,5 m). 
Redakcja poleca: Ile kalorii jeść w ciąży? [WIDEO]
W ciąży wzrasta zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz witaminy. Nieprawidłowe żywienie w trakcie ciąży polega na spożywaniu nadmiernej ilości pokarmu, a także niewłaściwym doborze produktów. W trakcie ciąży zapotrzebowanie kaloryczne zwiększa się o około 200-300 kcal na dobę.

Jakie zasady obowiązują na pływalniach i w salach zabaw?

W trakcie pandemii na baseny czy do sauny może wejść połowa „maksymalnego obciążenia”, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób – poinformowała Polska Agencja Prasowa.  Z jednego toru pływackiego mogą korzystać jednocześnie maksymalnie 4 osoby. 

W przypadku sal zabaw „należy zapewnić rozwiązania uniemożliwiające kontakt osób wchodzących i wychodzących do sali (...) np. (poprzez osobne wejścia/wyjścia, regulację ruchu)”. Sale zabaw, w tym wszystkie przedmioty i sprzęty, należy gruntownie czyścić (wodą z detergentem) albo dezynfekować minimum dwa razy dziennie, w tym raz przed otwarciem.
 
Źródło: radiozet.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy