pampers - pokój dla mam Otwock
fot. mat. prasowe Pampers

Pobyt w szpitalu będzie dla dziecka mniej stresujący

To możliwe dzięki nowo otwartemu Pokojowi dla Mam, który znajduje się w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku, gdzie mamy będą mogły przebywać ze swoimi pociechami.
pampers - pokój dla mam Otwock
fot. mat. prasowe Pampers
W tym roku 1 czerwca był absolutnie wyjątkowym dniem, nie tylko dlatego, że swoje święto obchodziły wszystkie maluchy. To właśnie w Dzień Dziecka w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku nastąpiło uroczyste otwarcie Oddziału Pediatrycznego, który przeszedł generalny remont. Obok niego stworzono także wyjątkowy Pokój dla Mam, dzięki któremu mali pacjenci będą mogli być blisko ukochanej osoby podczas całego procesu leczenia. Nasza redakcja miała zaszczyt uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.

Psychologia zdrowia

Wszyscy lekarze zgodnie przyznają, że stan psychiczny pacjenta ma niebagatelne znaczenie w całym procesie leczenia. Nie tylko wiara w szybkie wyzdrowienie, lecz także komfort i poczucie bezpieczeństwa pozwalają szybciej wrócić do pełni sił. Pobyt w szpitalu jest trudnym i stresującym wydarzeniem szczególnie dla dzieci. W sytuacji hospitalizacji noworodków, niemowląt i najmłodszych dzieci bliski kontakt z mamą ma ogromne znaczenie, gdyż jest dużym wsparciem w tym trudnym czasie i pomaga szybciej wrócić do zdrowia. Dlatego też bardzo istotnym elementem przebudowy i modernizacji Oddziału Pediatrycznego w naszym szpitalu było zaaranżowanie odrębnej przestrzeni przeznaczonej dla mam naszych najmłodszych pacjentów – mówi Jolanta Amilkiewicz, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku. Nowe miejsce, w którym czasem trzeba spędzić wiele tygodni bez ukochanych zabawek i dobrze znajomej domowej przestrzeni, a także zazwyczaj konieczna rozłąka z rodzicami mogą generować u dziecka dodatkowy stres oraz lęk przed nieznanym. O ile w przypadku niektórych chorób pobytu w szpitalu nie da się uniknąć, o tyle dyskomfort związany z rozstaniem z mamą można by łatwo wyeliminować. Według badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie firmy Procter & Gamble1 przeważająca większość Polaków (90%) jest zdania, że rodzice powinni mieć możliwość przebywania w szpitalu  z dzieckiem w trakcie całej hospitalizacji. Według zdecydowanej większości społeczeństwa (92%) obecność rodziców lub najbliższych w szpitalu w dużym stopniu wpływa pozytywnie na przebieg hospitalizacji dzieci oraz szybkość ich powrotu do zdrowia. Niestety w wielu placówkach dla mam, które chciałyby czuwać przy swoim dziecku, zwyczajnie nie ma miejsca. Ciasne korytarze i niewygodne taborety to jedyne, na co może liczyć rodzic. Blisko połowa (49%) respondentów badania TNS Polska, którzy mają dzieci do 18. roku życia, doświadczyło sytuacji, w której zmuszeni byli nocować przy łóżku dziecka na karimacie, w fotelu lub na krześle, lub też spotkali się z takimi sytuacjami w swoim najbliższym otoczeniu wśród rodziny czy znajomych. Na szczęście teraz w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku w wyniku współpracy marki Pampers i Fundacji Polsat przy Oddziale powstał specjalny Pokój dla Mam. Dzięki temu mamy, których dzieci przebywają w szpitalu, będą mogły towarzyszyć swoim pociechom w komfortowych warunkach i całą swoją uwagę poświęcić dziecku. Ten pokój to pierwsza realizacja marki Pampers będąca częścią nowego projektu „Wspólnie dbamy o bobasy”.

Fundacja Polsat i Pampers dbają o maluchy i ich mamy

Pokój dla Mam przy Oddziale Pediatrycznym w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku został zrealizowany we współpracy marki Pampers z Fundacją Polsat. Celem akcji jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów poprzez tworzenie specjalnych przestrzeni przyjaznych i odpowiadających na potrzeby małych dzieci i towarzyszących im w tym procesie osób. W ramach akcji „Wspólnie dbamy o bobasy” marka Pampers planuje realizację kolejnych Pokojów dla Mam oraz inne działania mające na celu wspieranie mam w trosce o zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń pozwoli mamom na zadbanie o swoje podstawowe potrzeby, dzięki czemu będą mogły w pełni skupić uwagę na swoich pociechach. W Pokoju dla Mam znajdują się cztery łóżka oraz szafy do przechowywania rzeczy osobistych. W pomieszczeniu został zaaranżowany aneks kuchenny i łazienka z prysznicem oraz pralko-suszarką, ufundowaną przez firmę MSLGROUP. Dodatkowo do dyspozycji mam są produkty codziennego użytku firmy Procter&Gamble, w tym płyn do mycia naczyń Fairy, szampony i odżywki Pantene, pasty do zębów Blend-a-Med, podpaski Always,  produkty do prania Ariel i Lenor oraz odświeżacze powietrza Ambi Pur.
 

Marka Pampers już od ponad 55 lat dba o zdrowy i szczęśliwy rozwój milionów maluchów oraz wspiera ich rodziców na całym świecie. Specjalna przestrzeń stworzona z myślą o mamach przy oddziałach pediatrycznych jest bardzo istotna, zwłaszcza w przypadku noworodków i małych dzieci, dla których obecność mamy jest szczególnie ważnym czynnikiem powrotu do zdrowia. Cieszymy się, że możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale również dzięki tak niestandardowym realizacjom, jak ten nowo otwarty Pokój dla Mam – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.

Nowy Oddział Pediatryczny dla małych pacjentów

Budowa Pokoju dla Mam odbyła się w ramach remontu Oddziału Pediatrycznego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku, który jest pierwszą gruntowną renowacją przeprowadzoną od początku istnienia szpitala. Działania, w które zaangażowała się Fundacja Polsat, objęły całościową modernizację Oddziału – remont izby przyjęć, sali chorych, korytarzy, pokojów lekarskich i pielęgniarskich, gabinetu zabiegowego, łazienek, w tym utworzenie sześciu nowych, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i CO. Koszt całej renowacji wyniósł około 1 miliona złotych. Z opieki szpitala korzysta około 120 000 mieszkańców Otwocka i przynależnych gmin. Rocznie na Oddziale hospitalizowanych jest około 1000-1200 dzieci, zarówno tych najmłodszych, od pierwszych miesięcy życia, jak i starszych. Oddział Pediatryczny w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku często hospitalizuje  dzieci, które trafiły do Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", ale z powodu braku miejsc nie zostały przyjęte lub zostały skierowane na badania diagnostyczne z długim terminem oczekiwania.
 

Fundacja Polsat od 20 lat czyni nieprzerwanie wysiłki, aby poprawić sytuację zdrowotną najmłodszych pacjentów w Polsce. Organizuje duże, ogólnopolskie kampanie, z których dochód przeznaczany jest na zakup sprzętu medycznego do szpitali i placówek zdrowia, opiekujących się dziećmi. Tym razem Fundacja zaangażowała się w generalny, pierwszy od momentu powstania szpitala, remont Oddziału Pediatrycznego  w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku, poprawiając warunki hospitalizacji najmłodszych pacjentów – komentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Zajrzyj też na: www.pampers.pl
 
1Badanie zrealizowane przez TNS Polska w dniach 8-13 kwietnia 2016 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie ogółu dorosłych Polaków.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy