Czego najbardziej bała się Otylia Jędrzejczak, idąc z córeczką na basen? [WIDEO]

Jest wielką pływaczką, a mimo to pójście na basen z córeczką Marceliną było dla niej ogromnym wzywaniem. Powodów było wiele, a jednym z nich to, czy pieluchy basenowe najzwyczajniej w świecie nie przeciekną."I tutaj z pomocą przyszły mi Pampersy Splashers" - zachwala mistrzyni olimpijska w pływaniu.
Pampers Splashers to doskonała oferta na zbliżającą się wakacyjną porę. To bardzo chłonne pieluchomajtki idealnie sprawdzające się nie tylko na basenie, ale także na plaży, w parku i wszędzie tam, gdzie nasz maluch będzie miał kontakt z wodą.

"Chyba ma tę wodę po mamie"

"To była jedna z moich największych obaw, że pieluchy basenowe mogą wszystko przepuścić" - mówi Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu i wielokrotna rekordzistka. I jak przyznaje, z pomocą przyszły jej Pampersy Splashersy. "To jest Pampers, którego mogę używać i nie obawiać się" - powiedziała. 

Już po pierwszej wizycie na basenie pływaczka przekonała się, że nie ma o co martwić się. Podobnie zalety Pampersów Splashersów zachwala prezenterka Polsatu Paulina Sykut-Jeżyna, mama blisko półtorarocznej córeczki. "Róża jest bardzo aktywnym dzieckiem, biega ze mną, chodzimy także na basen" - mówi.

"Każdy zadawał mi pytanie, czy ona już była na basenie" - śmieje się Otylia Jędrzejczak. Tymczasem jej roczna córeczka Marcelinka, zaliczyła taką wyprawę dopiero...po roczku. "Wynikało to z mojej obawy, czy jak pójdę z nią na basen, nie będę się stresowała, czy ją zawieje, czy jest miejsce na przebranie, czy jest miejsce, aby spokojnie pójść pod prysznic" - tłumaczy Jędrzejczak.

Tak więc nie spieszyły się. Natomiast Otylia Jędrzejczak już od drugiej kąpieli w domu zaczęła przyzwyczajać córeczkę do pełnego kontaktu z wodą. Bawiły się w kropelki lecące na twarz, najpierw dwie, potem trzy."Miałam to szczęście, że już od pierwszej kąpieli był uśmiech na twarzy, radość, więc chyba ma tę wodę po mamie" - uśmiecha się mistrzyni. Opłaciło się, dzisiaj Marcelinka podczas kąpieli w wannie robi wodne tajfuny, tsunami, chlapie się cała.

Kiedy najlepiej zacząć pływanie na basenie?

Wszystkim rodzicom wydaje się, że im wcześniej, tym lepiej. Ale jak mówi Magdalena Dąbrowska, od 19 lat prowadząca w Polsce zajęcia basenowe dla maluszków, w tym przypadku ważny jest nie tyle wiek dziecka, co jego waga. Nie zawsze wiek metrykalny idzie w parze z rozwojem motorycznym, jak chociażby w przypadku wcześniaków. "Dziecko powinno ważyć 7-8 kilogramów. To jest ta waga, która pozwoli maluszkowi na półgodzinną aktywność w wodzie" - tłumaczy. To daje gwarancję, że dziecko nie będzie zmarznięte, ani zmęczone.

Dąbrowska, która jest też wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Pływania Niemowląt, podkreśla zalety zajęć dla maluszków na basenie - dzieci uczą się koncentracji, koorydynacji oko-ręka, mają zapewnioną bliskość z rodzicem. "Na basenach nie ma komórek" - żartuje ekspertka. "Dzieci z ciąży zagrożonej, których mama musiała leżeć, przez co one w brzuchu nie miały możliwości obracania się, bardzo nadrabiają zaległości właśnie na basenie" - podkreśla. Już później w wieku szkolnym dzieci takie mają lepszą koordynację, świadomość ciała i dobrze radzą sobie np. w szermierce.

Ale, podkreśla też, rodzice powinni być przygotowani do pierwszych wizyt z dzieckiem na basenie. "Tak, aby nie przekazywać swoich lęków. Z reguły oswojenie z wodą następuje po 5-6 lekcjach" - wyjaśnia Dąbrowska. I jeszcze jedna ważna rzecz...czepek.

"Gdzie jest mama?"

"Jak pierwszy raz założyłam czepek, to było przerażenie w oczach, gdzie jest mama?" - mówi Otylia Jędrzejczak. Dlatego jeszcze na wiele tygodni wcześniej, za nim pierwszy raz poszła z Marcelinką na basen, Jędrzejczak nakładała i zdejmowała czepek w domu, tak aby córeczka przyzwyczaiła się do tego wyglądu. "Trzeba pochodzić w czepku w domu" - przyznaje także Dąbrowska.

Pampers Splashers to jednorazowe pieluszki wykonane z materiału, które w wodzie nie zwiększają swojej objętości. Dzięki elastycznym boczkom wygodnie się je ubiera, jak majteczki, a jednocześnie spełniają funkcję kąpielówek. Ozdobione są wodnymi motywami, a niektóre ich edycje postaciami z bajek - z Ulicy Sezamkowej i przygód z Dorą.

Jak mówi kierownik ds. komunikacji marki Pampers Mirosława Mirek, pieluchomajtki do pływania Pampers Splashers skutecznie chłoną mocz i nie przepuszczają żadnej cieczy na zewnątrz. "Nie ma obawy, że cokolwiek z nich wypłynie" - podkreśla. Wszystko dzięki zastosowaniu podwójnej ochrony przed przeciekaniem dual leak guard barriers, dającej gwarancję doskonałego przylegania do nóżek dziecka. Jednocześnie takie pieluchomajtki zapewniają dziecku duży komfort poruszania się, gdyż w żaden sposób nie krępują jego ruchów.

A wy macie już za sobą pierwsze wizyty ze swoim maluszkami na basenie? Podzielcie się swoimi przeżyciami w komentarzach!

Zobacz też:

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Maluch na słońcu

Pierwsza pomoc w ugryzieniach