GRY
 
 

Zapuść włosy pod pachami i na nogach - będziesz modna?!

Koniec z depilacją! Nie golimy pach i nóg! Co to za nowa moda? Czy owłosione ciało kobiece zaczyna być trendy? Modę na włosy na nogach i pod pachami powitasz z ulgą, czy to dla ciebie obrzydliwe i obleśne? Przeczytaj dlaczego kobiety przestają się depilować.

owlosione-pachy-kobiet-sesja-natural-beauty-ben-hopper
fot. Ben Hopper/instagram.com/benhopper/

Nieogolone pachy to naturalne piękno

Przyznajesz się do tego, że usuwasz włosy z pleców, pupy, spod nosa albo baczków? To w dzisiejszych czasach temat tabu. Kobiety mają owłosienie w podobnych miejscach, co mężczyźni. Szokujące? Marilyn Monroe eksponowała włosy pod pachami! Tak było i nikogo to nie dziwiło. Co jakiś czas moda na nieogolone kobiece ciało i niedepilowanie twarzy wraca. Możemy podziwiać modelki na wybiegu lub gwiazdy z owłosionymi pachami (w tym roku np. Lola Kirka na Złotych Globach). Była już także moda na farbowanie włosów pod pachami. Ostatnio owłosienie ma być całkowicie au naturel. Zazwyczaj jako sprzeciw wobec popkultury i wyraz wolności.

Znacie sesję zdjęciową londyńskiego fotografa i artysty Bena Hoppera "Natural Beauty" (Naturalne Piękno)? Fotograf chciał wszystkich zaskoczyć (co mu się niechybnie udało) i w kontraście do panujących kanonów piękna uwiecznił swoje modelki z nieogolonymi pachami. Jak wam się taka moda podoba? Ben Hopper stwierdził, że takie ciało kobiety nie wydaje mu się już brzydkie. Czy to kwestia oswojenia się z takim wizerunkiem?
 

Każdy powód, by uniknąć depilacji dobry?

A teraz do rzeczy. Każdy powód, by nie musieć się depilować jest dobry? Jeśli przyłączysz się do akcji Get Hairy February, którą zorganizowała australijska fundacja o tej samej nazwie nie będziesz się depilować przez miesiąc. Pozwolisz włosom pod pachami i na nogach po prostu swobodnie rosnąć.  Depilacja kosztuje, a to co zaoszczędzisz możesz przekazać na cele charytatywne. Po co ta cała „antydepilacyjna” akcja? Z ważnego powodu. Zebrane środki zostaną przekazane na działania eliminujące przemoc wobec kobiet i wsparcie ofiar. Zapuszczamy włosy i robimy zdjęcia, które oczywiście umieszczamy w social mediach z hashtagiem #gethairyfebruary. Temat jest nieco kontrowersyjny nawet dla samych kobiet (już widzę tę lawinę komentarzy, a wśród nich taki, że autorka na pewno jest leniwą babą i dlatego nawołuje do zapuszczania włosów), ale o to tutaj chodzi, by uzyskać rozgłos. W przypadku celu charytatywnego każdy pomysł się liczy.
 

Depilacja jest higieniczna a kobiece owłosienie brzydkie?

I co wy na to? Podejmiecie to wyzwanie? Australijki inaczej podchodzą do tego tematu, a jak to widzą Polki? Sam temat zapuszczania włosów pod pachami i na nogach wydaje się lekki i może nieco zabawny, ale cel akcji już taki nie jest. Pamiętacie w jakim wieku zaczęłyście golić swoje ciało? Miałyście 10-11 lat? Prawda jest taka, że to specjaliści od marketingu (zapewne mężczyźni) wykreowali modę na gładkie, kobiece ciało i wmówili kobietom, że ich naturalne włosy są brzydkie i należy się ich wstydzić. Dlatego dzisiaj niektóre kobiety nie wyobrażają sobie siebie w wersji naturalnej z włoskami na nogach lub pod pachami. Czują się z tym źle i mocno wpływa to na ich samoocenę. Jeśli wydaje ci się, że jesteś odporna na modę - jesteś w błędzie. Niektóre trendy są w nas mocno zakorzenione.

Czy ja podejmę wyzwanie? Pamiętam w jakiejś książce dla młodzieży z lat 70-80 (niestety nie pamiętam tytułu) jak chłopak zachwycał się widokiem złotych włosków widocznych w świetle słońca na ciele dziewczyny... Jak słyszę wielkie oburzenie mężczyzny na temat owłosienia kobiecego, a ów oburzony sam powinien się udać co najmniej do brow baru i te krzaczaste brwi oraz włosy z nosa, uszu poprzycinać, nie wspominając o niechlujnej brodzie czy włosach na plecach to odzywa się we mnie jednak przekorna feministyczna natura… A święcie przekonanych i przekonaNE, że depilacja jest higieniczna i zdrowa odsyłam po wszelkie informacje bezpośrednio do lekarzy.

Więcej informacji o akcji i wszelkie szczegóły przeczytacie na gethairyfebruary.org

Źródło: gethairyfebruary.org, polki.pl, therealbenhopper,com, instagram.com/benhopper/, abc.net.au

Przeczytaj także:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami