Prezent na Dzień Matki: ozdobna świeczka. Maluch pęknie z dumy!

Na Dzień Mamy najlepszy będzie prezent własnoręcznie wykonany przez dziecko. Ozdobna świeca jest prosta do zrobienia, a w dodatku bardzo efektowna. Idealna na Dzień Matki!

Zobacz inne z serii: DIY na prezent (14)

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze prezenty to te robione samodzielnie. Dlatego zachęć dziecko, by zrobiło samodzielnie prezent naDzeiń Babci albo Dzień Matki. Prostym lecz efektownym pomysłem będzie ozdobna świeca. Produkty do jej wykonania kupisz za góra kilkanaście złotych, a z jej wykonaniem poradzi sobie nawet trzylatek. Nie czekaj,  zobacz film i sprawdź jak zrobić ozdobną świecę.

Ozdobna świeca – do wykonania potrzebujesz:

 • białą dużą świecę
 • ozdobne serwetki
 • flamastry
 • nożyczki
 • papier do pieczenia
 • suszarka
Zobacz też: Pomysły na własnoręcznie robione prezenty na Dzień Matki 


Ozdobna świeca – instrukcja krok po kroku

 1. Zaznacz na papierze do pieczenia wysokość oraz szerokość świecy - w ten sposób wyznaczysz obszar do ozdabiania.
 2. Wytnij kolorowe wzory z ozdobnych serwetek- to one posłużą do ozdabiania świecy. Pamiętaj, by robić do bardzo precyzyjnie.
 3. Na białej serwetce możesz namalować flamastrami swój własny wzór lub napisać dedykację dla mamy lub babci.
 4. Serwetki składają się zazwyczaj z 3 cieniutkich warstw, rozdziel je. Zostaw tylko tę z nadrukowanym wzorem. Analogicznie zrób z pomalowanymi flamastrami serwetkami.
 5. Z wyciętych fragmentów serwetek oraz namalowanych flamastrami rysunków ułóż wzór na zaznaczonym obszarze papieru do pieczenia. Pamiętaj, by bardziej wyraźna część wzoru serwetki ułożona była przodem do papieru.
 6. Teraz ostrożnie okręć świecę papierem do pieczenia z ułożonym wzorem, mocno ściśnij. Ogrzewaj świecę otoczoną papierem suszarką przez ok. 7-12 minut. Kolorowy wzór z serwetki powinien delikatnie wtopić się w świecę.

Ozdobna świeca – rady i wskazówki

 • Do ozdabiania najlepsza jest biała świeca, bo na niej najlepiej widać wzory. Jeśli zaś zdecydujesz się na używanie kolorowej świecy, wybieraj raczej takie w jasnych kolorach. Pamiętaj jednak, że kolory wzoru mogą nieco różnić się po wtopieniu w kolorową sterynę.
 • Do ozdobienia świecy możesz użyć także gotowych elementów takich jak kolorowe kryształki, kamienie albo brokat.
Sprawdźo czym marzą mamy na Dzień Matki - zdradzają dzieci
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy