ozdoby świąteczne z papieru szablony
fot. Adobe Stock

Ozdoby świąteczne z papieru: szablony DIY do wycięcia

Zróbcie świąteczne ozdoby z papieru i cieszcie się bożonarodzeniową atmosferą. Wypróbujcie wszystkie nasze szablony, by zrobić bombki na choinkę, ozdobić okno sztucznym śniegiem, zrobić świąteczną kartkę czy miniaturowe świąteczne miasteczko. W tworzenie papierowych ozdób zaangażujcie też dzieci!
Dominika Bielas
ozdoby świąteczne z papieru szablony
fot. Adobe Stock
Papierowe szablony to prosty sposób, by wprowadzić do mieszkania świąteczny nastrój. Wystarczy wydrukować nasze szablony i wykorzystać je do wykonania pięknych ozdób na choinkę, do ozdobienia okna lub zrobienia świątecznych kartek. Wycięcie szablonów wymaga odrobiny cierpliwości, ale z pewnością to miły sposób spędzenia czasu z dziećmi. Rodzinne wykonanie ozdób to bardzo fajny zwyczaj i okazja do wyciszenia się i zwolnienia tempa przed Bożym Narodzeniem. W przypadku starszaków to może być pomysł na zajęcie dzieci, gdy ty krzątasz się po kuchni, przygotowując świąteczne potrawy. Możecie także własnoręcznie wykonane ozdoby z papieru podarować bliskim – z pewnością ich ucieszą.

Aby zabrać się do twórczej pracy, oprócz wydrukowanych szablonów, będziecie potrzebować kartek, kartonów, filcu, ostrych nożyczek, ołówka może przydać się brokat lub sztuczny śnieg, kolorowy papier, kredki, flamastry. 

Aby wydrukować wybrany szablon, kliknij w obrazek.

Spis treści:

Ozdoby świąteczne: bombki z filcu lub papieru na choinkę

Wydrukuj poniższe szablony, wytnij nożyczkami, następnie odrysuj je na grubym kartonie lub filcu i wytnij. Przewleczone wstążką będą stanowiły piękną ozdobę na choinkę. Możecie z nich stworzyć także ozdobną girlandę do powieszenia na ścianie, kominku czy poręczy schodów. 

Szablony ozdób światecznych bombek
Szablony ozdób światecznych bombek
Szablony ozdób światecznych bombek

Szablony do sztucznego śniegu

Ozdoby wycięte z papieru możecie również zawieść w oknie. Bardzo fajnym pomysłem, który nada pomieszczeniom świątecznej atmosfery i z pewnością spodoba się dzieciom, jest użycie szablonów i ozdobienie okna sztucznym śniegiem w spray’u.

Świąteczne szablony do sztucznego śniegu
Świąteczne szablony do sztucznego śniegu
Świąteczne szablony do sztucznego śniegu

Ozdoby świąteczne z papieru: szablony do wycięcia i przyklejenia

Dla przedszkolaków świetną zabawą będzie wycinanie i naklejanie elementów na poniższe obrazki. Wydrukuj kilka sztuk, dzięki temu za każdym razem maluch będzie mógł stworzyć inne dzieło. 

ozdoby świąteczne szablon elfa
ozdoby świąteczne szablon skarpety

ozdoby świąteczne szablon babeczki

Kartki świąteczne: szablony do wycinania

Mamy dla was też szablony kartek świątecznych. Po wycięciu dziecko może dowolnie przykleić poszczególne elementy, tworząc unikatową kartkę. Możecie ją wysłać pocztą do dziadków lub wręczyć osobiście – z pewnością taka niespodzianka sprawi im wiele radości.

ozdoby świąteczne z papieru, szablon kartki
ozdoby świąteczne z papieru, szablon kartki

Ozdoby świąteczne z papieru: szablony domków do składania

Szablony miniaturowych domów można wykorzystać do budowy domków z papieru lub kartonu. Mogą być również używane jako szablony do tworzenia podstawowych domków z piernika. Każdy domek możecie ozdobić inaczej, tworząc całe zimowe miasteczko.

ozdoby świąteczne z papieru, szablon domek
ozdoby świąteczne z papieru, szablony kościół
 
Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak zrobić łańcuch na choinkę z papilotek
Znudziły ci się tradycyjne łańcuchy z bibuły? W tym roku zrób oryginalny łańcuch z papilotek do babeczek. Robi się go niezwykle prosto, a efekt końcowy powala z nóg.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy