ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci
fot. Adobe Stock

Ozdoby świąteczne zrób to sam (dla dzieci)

Ozdoby świąteczne „zrób to sam" dla dzieci można wykonać z różnych materiałów: papieru, masy solnej, ciasta, makaronu. Można nimi dekorować choinkę albo pokoje. Ozdoby świąteczne DIY dla dzieci to także doskonały trening małych rączek.
Ewa Janczak-Cwil
ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci
fot. Adobe Stock
Ozdoby świąteczne „zrób to sam" dla dzieci to dla malucha świetny sposób na ekscytujące spędzanie czasu w oczekiwaniu na święta. To także okazja do tego, aby wspólnie z dzieckiem usiąść do stołu i zrobić coś wspólnymi siłami. Wykonane w ten sposób ozdoby świąteczne robione przez dzieci uczynią wasze święta wyjątkowymi i staną się cennymi pamiątkami. Warto je przechowywać i co roku przy okazji Bożego Narodzenia po nie sięgać.

Spis treści:

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci: z papieru

Tego typu ozdoby świąteczne robione przez dzieci mogą zawisnąć na choince, w oknach pokoju dziecięcego albo stać się efektowną dekoracją pokoju rodzinnego. Niektóre wymagają więcej pracy, a część z nich da się zrobić naprawdę szybko, niemal w ostatniej chwili przed świętami. Wybierz wspólnie z dzieckiem, jakie ozdoby świąteczne „zrób to sam" dla dzieci macie ochotę przygotować. Zaopatrzcie się w potrzebne materiały i do dzieła:
Redakcja poleca: Jak zrobić gwiazdę z drutu na choinkę
Jak zrobić gwiazdę z drutu? To naprawdę proste! Zobacz nasz tutorial. Gwiazda betlejemska z drutu może być dowolnej wielkości. Większa ozdobi wierzchołek choinki, mniejsze można wieszać na gałązkach drzewka.

Ozdoby świąteczne DIY dla dzieci: z makaronu

Makaron to bardzo wdzięczny materiał. Udaje się z niego zrobić naprawdę śliczne ozdoby, które nie wymagają misternego dekorowania. Do ich wykonania niezbędny jest klej do klejenia na gorąco.

Gotowe dekoracje zdobić można, farbkami, brokatem, koralikami i czym tylko sobie zamarzycie. Wypróbujcie nasze pomysły na ozdoby świąteczne DIY dla dzieci wykonane z makaronu:

Ozdoby świąteczne zrób to sam: gwiazda

Małe gwiazdki mogą zawisnąć na choince, a jej szczyt godnie ozdobi duża gwiazda. Wszystkie mogą być wykonane z tego samego materiału, albo można wykonać je w różnych technikach. Potraktuj nasze pomysły jak inspiracje i pokuś się o własne pomysły na ozdobne gwiazdki: 

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci: aniołki

Aniołki to symbol bezpieczeństwa i niewinności. Idealnie pasują do dziecięcego pokoju. Dzieci chętnie je robią i sprawia im to mnóstwo frajdy. Mamy dla was cztery fantastyczne materiały z różnymi pomysłami na aniołki stojące i wiszące DIY:

Ozdoby choinkowe własnej roboty: bombki

Ozdoby świąteczne „zrób to sam" dla dzieci w postaci bombek to najbardziej klasyczny pomysł na robótki dla dzieci. Można je robić z papieru albo zdobić styropianowe kule różnymi technikami. Trzy pomysły na bombki własnej roboty spodobają się dzieciom w każdym wieku:

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci: inne pomysły

Szukasz jeszcze innych pomysłów? Nie ma sprawy! Poniżej dodatkowe propozycje na ozdoby świąteczne zrób to sam dla dzieci. Bo listę takich ozdób można by wydłużać w nieskończoność – ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. A dzieciom jej nie brakuje:
Sprawdź też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy