Co robić kiedy kobieta w ogóle nie chce seksu po porodzie? [WIDEO]

Pierwsze miesiące macierzyństwa tak bardzo pochłaniają kobietę, że to normalne, że nie odczuwa pożądania - mówi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, z którego dowiesz się jakie są tego przyczyny i co jest największym wrogiem dla naszego seksu.

Zobacz inne z serii: Porady seksuologa (14)

Macierzyństwo tak bardzo nas angażuje, że w ogóle nie odczuwamy pociągu do partnera. Czy dotyczy to wielu kobiet?

Oziębłość seksualna to częsta sytuacja po porodzie

I składa się na nią wiele przyczyn. Głównym powodem takiego stanu rzczy są zmiany hormonalne zachodzące w ciele młodych mam. Jak wiadomo za popęd seksualny odpowiedzialne są hormony, niestety po ciąży, brak odpowiedniego wydzielania estrogenów powoduje, że kobieta nie ma ochoty na seks. Także urazy poporodowe mogą mieć wpływ na brak chęci do seksu, ze względu na ból lub odczuwanie dyskomfortu.

"Objawy psychosomatyczne mają ogromne znaczenie w chęci lub niechęci podejmowania stosunków seksualnych" - podkreśla seksuolog.  "Kiedy w życiu kobiety pojawia się dziecko, młoda mama absolutnie oddaje sie nowym obowiązkom" - mówi dr Jędrzejewska. Jak podkreśla, "macierzyństwo to pełna opieka, pełne poświęcenie dla dziecka. Myśli krążą w zupełnie innej rzczywistości oddanej dziecku". 

Dwaj najwięksi wrogowie seksu 

"Kobiety są skupione na dziecku i nie myślą wtedy o swojej seksualności, tylko o tym jak być najlepszą matką" - mówi seksuolog. Nieuniknioną konsekwencją takiego zaangażownaia są często zarwane noce, niewyspanie i zmęczenie. "Największym wrogiem dla życia seksualnego jest zmęczenie i niewyspanie" - podkreśla dr Jędrzejewska.

Młoda mama jest w pełni poświęcona dziecku, nocą musi wstawać do dziecka, maluch często ma kolki. "Robi to kosztem snu, jak można wtedy myśleć o pożądaniu i chcieć oddawać się uciechom seksualnym" - mówi seksuolog. To jest taki czas, kiedy obowiązki związane z macierzyństwem wychodzą na plan pierwszy. 

Dr Sylwia Jędrzejewska jest seksuologiem klinicznym, prowadzi praktykę w Klinice Gameta w Warszawie. 

Czy też przechodziłyście podobne sytuacje po porodzie? Nie miałyście wtedy ochoty na seks? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Zobacz też: 
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy