GRY
 
 

„Pachnące poduszeczki”

17.12.2011r., godz.11.00-13.00 w ramach wydarzeń związanych z wystawą „Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 r." odbędą się warsztaty wykonywania zapachowych poduszeczek.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Poduszeczki mogą służyć jako zabawka dla lalki lub ozdoba na choinkę. Pierwowzorem jest jedwabna poduszeczka z wyhaftowanym napisem „mutter”(mama), którą można obejrzeć na wspomnianej wystawie. Uczestnikom sobotnich zajęć zaproponujemy samodzielnie wykonanie małych poduszeczek z cienkiego filcu, na którym będzie można wyhaftować swoje imię, lub osoby której uczestnicy zechcą podarować swój wyrób.

Poduszeczki zostaną wypełnione miękką watoliną i pachnącymi ziołami. Przy wykonywaniu tych zabawek przydadzą się umiejętności ręcznego szycia, a jeżeli ktoś jeszcze tego nie umie, to będzie miał okazje nauczyć się podstaw pracy z igłą. To również doskonała okazja na wykonanie oryginalnego, świątecznego prezentu dla kochanej osoby.

Warsztaty w cenie 8 zł od osoby odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy. Podczas II wojny światowej samodzielne wykonywanie zabawek często było jedynym sposobem na ucieczkę od okrutnej codzienności wojennej. Zdarzało się, że lalki czy maskotki szyto z kawałków mundurów żołnierskich, filcu technicznego czy nawet, w skrajnych przypadkach z koców obozowych. Wiele takich przykładów można znaleźć na wspomnianej wystawie. Historia niektórych zabawek na niej prezentowanych wiąże się z pierwszymi, wojennymi świętami Bożego Narodzenia w 1940 r.

Wystawę można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy do połowy maja 2012 r.

więcej »
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj