GRY
 
 

Pajączek

To kolejna książka Erica Carle wydrukowana przez wydawnictwo Tatarak. I świetnie, bo "Pajączek" to nie tylko sympatyczna historia o pajączku, który plecie sieć, ale też świetne rysunki. Mały czytelnik się nie zawiedzie.

Pajączek - książka dla dzieci

Pajączek
Eric Carle
Wydawnictwo Tatarak
Od 1. roku życia
Cena: 21 zł


Twarde kartki, podpiłowane rogi, niewielki format... Znak, że to książka dla najmłodszych. Eric Carle toi mistrz nad mistrzami, doskonale wie, jak funkcjonuje i rozwija się mózg dziecka. Wie, że maluch potrzebuje stymulacji wszystkich zmysłów.

Wzrok "atakują" charakterystyczne dla amerykańskiego autora ilustracje. Proste, oszczędne, ale bardzo wysmakowane. Dotyk pobudzany jest wypukłymi elementami – wystarczy przeciągnąć palcami po kartkach, a bez trudu wyczuje się fakturę pajęczyny, bez trudu policzy też, ile nóg ma pajączek. Plus tekst dostosowany do wieku dziecka. Rytmiczny, powtarzający się frazy... Jest o tkaniu sieci i ciekawskich, którzy pytaniami próbują oderwać ambitnego pajączka od pracy, Zakończonej z sukcesem!


Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj