GRY

Pajączek

To kolejna książka Erica Carle wydrukowana przez wydawnictwo Tatarak. I świetnie, bo "Pajączek" to nie tylko sympatyczna historia o pajączku, który plecie sieć, ale też świetne rysunki. Mały czytelnik się nie zawiedzie.

Pajączek - książka dla dzieci

Pajączek
Eric Carle
Wydawnictwo Tatarak
Od 1. roku życia
Cena: 21 zł


Twarde kartki, podpiłowane rogi, niewielki format... Znak, że to książka dla najmłodszych. Eric Carle toi mistrz nad mistrzami, doskonale wie, jak funkcjonuje i rozwija się mózg dziecka. Wie, że maluch potrzebuje stymulacji wszystkich zmysłów.

Wzrok "atakują" charakterystyczne dla amerykańskiego autora ilustracje. Proste, oszczędne, ale bardzo wysmakowane. Dotyk pobudzany jest wypukłymi elementami – wystarczy przeciągnąć palcami po kartkach, a bez trudu wyczuje się fakturę pajęczyny, bez trudu policzy też, ile nóg ma pajączek. Plus tekst dostosowany do wieku dziecka. Rytmiczny, powtarzający się frazy... Jest o tkaniu sieci i ciekawskich, którzy pytaniami próbują oderwać ambitnego pajączka od pracy, Zakończonej z sukcesem!


Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?