palenie w ciąży, ciażą, toksyczne matki

Niebezpieczne matki: Matka może być największym wrogiem swojego dziecka

Noże nad dziecięcym łóżeczkiem, wąż w wózku i trucizna zamiast mleka ...
Marta Kabulska
palenie w ciąży, ciażą, toksyczne matki
Matki groźne dla swoich dzieci - może mijałaś którąś z nich na ulicy, a może stała obok ciebie na przystanku? Znak rozpoznawczy: wielki brzuch z małym lokatorem w środku, a w ustach papieros.

Według badań przeprowadzonych wśród polskich ciężarnych i położnic w 2012 roku przez Główny Inspektorat Sanitarny 7 % ciężarnych pali papierosy.

W Finlandii zaś jest liczba ta wzrasta aż do 15 % ciężarnych palących, a wśród nastoletnich przyszłych matek ten odsetek wynosi 50%!

"Matka może być największym wrogiem swojego dziecka" ("A mother can be her baby’s worst enemy") to hasło, które przyświeca kampanii społecznej w Finlandii. Podejmuje ona problem palenia tytoniu przez kobiety w ciąży.  Mimo tak powszechnej wiedzy o szkodliwości nikotyny problem wciąż jest obecny.

Zobacz film promujący kampanię społeczną, w którym to ciężarna kobieta szykuje dla przyszłego dziecka przewijak naszpikowany szpilkami, ostrzy noże, by zawiesić je nad dziecięcym łóżeczkiem, wkłada węża do wózka, wlewa do butelki truciznę zamiast mleka, by na końcu swych destrukcyjnych działań zasiąść na kanapie z papierosem w ustach. Całość podsumowuje napis: "Matka może być największym wrogiem swojego dziecka".

Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy