GRY
 
 

Niebezpieczne matki: Matka może być największym wrogiem swojego dziecka

Noże nad dziecięcym łóżeczkiem, wąż w wózku i trucizna zamiast mleka ...

palenie w ciąży, ciażą, toksyczne matki
Matki groźne dla swoich dzieci - może mijałaś którąś z nich na ulicy, a może stała obok ciebie na przystanku? Znak rozpoznawczy: wielki brzuch z małym lokatorem w środku, a w ustach papieros.

Według badań przeprowadzonych wśród polskich ciężarnych i położnic w 2012 roku przez Główny Inspektorat Sanitarny 7 % ciężarnych pali papierosy.

W Finlandii zaś jest liczba ta wzrasta aż do 15 % ciężarnych palących, a wśród nastoletnich przyszłych matek ten odsetek wynosi 50%!

"Matka może być największym wrogiem swojego dziecka" ("A mother can be her baby’s worst enemy") to hasło, które przyświeca kampanii społecznej w Finlandii. Podejmuje ona problem palenia tytoniu przez kobiety w ciąży.  Mimo tak powszechnej wiedzy o szkodliwości nikotyny problem wciąż jest obecny.

Zobacz film promujący kampanię społeczną, w którym to ciężarna kobieta szykuje dla przyszłego dziecka przewijak naszpikowany szpilkami, ostrzy noże, by zawiesić je nad dziecięcym łóżeczkiem, wkłada węża do wózka, wlewa do butelki truciznę zamiast mleka, by na końcu swych destrukcyjnych działań zasiąść na kanapie z papierosem w ustach. Całość podsumowuje napis: "Matka może być największym wrogiem swojego dziecka".

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

6.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj