UNICEF i Pampers - walka z tężcem
fot. materiały prasowe

Walka z tężcem trwa! Akcja Pampers i UNICEF ratuje dzieci

Pampers we współpracy z UNICEF od lat walczy z tężcem noworodkowym – śmiertelnie groźną chorobą, która zagraża dzieciom tuż po porodzie. Zobacz, jak ty możesz pomóc!
UNICEF i Pampers - walka z tężcem
fot. materiały prasowe
Pampers i UNICEF są obecnie w połowie drogi do całkowitego wyeliminowania tężca noworodkowego  na całym świecie. Chorobę udało się wyeliminować już w 19 krajach. Do osiągnięcia celu pozostało jednak jeszcze kolejne 19 krajów zagrożonych tężcem.

Ty też możesz pomóc – np. wybierając w sklepie pieluszki Pampers (o formach pomocy czytaj niżej). Za każdą paczkę pieluszek Pampers Active Baby-Dry lub pieluchomajtek Pampers Pants kupioną od 10.2016 r. do końca 12.2016 r., w ramach kampanii „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka”, marka Pampers funduje jedną szczepionkę przeciw tężcowi, pomagając organizacji UNICEF zwalczyć tężec noworodkowy  (ang. MNT).

Co to jest tężec noworodkowy?

Tężec noworodkowy dotyka rodziny w najbiedniejszych obszarach świata. Noworodki mogą zarazić się nim podczas porodu, np. przy przecinaniu pępowiny niesterylnymi narzędziami. Na chorobę nie ma lekarstwa, co w konsekwencji prowadzi do śmierci 49 tys. nowo narodzonych dzieci. To oznacza, że co 11 minut jedno dziecko umiera na chorobę, której można skutecznie zapobiegać…
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.


Możesz pomóc w walce z tężcem noworodkowym!

Dzięki wsparciu rodziców polskich dzieci, od początku trwania kampanii Pampers-UNICEF „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” udało się uratować około 500 tys. nowo narodzonych dzieci, a szczepionka trafiała do potrzebującej jej matki i dziecka co sekundę.

W tym roku, do grona państw, w których finansowanie ze strony marki Pampers pomogło całkowicie zwalczyć tężec, dołączyły Indonezja i Niger. Niestety, tężec nadal stanowi zagrożenie w 19 krajach. 
 

Olivier Janiak wspiera akcję Pampersa i UNICEF

Tegoroczną odsłonę kampanii Pampers – UNICEF „Niezwykłe maluchy” , wspiera Olivier Janiak, który odwiedził w zeszłym roku Angolę – jeden z krajów nadal zagrożonych chorobą – i zobaczył na własne oczy jak akcja „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” pomaga chronić życie mam i noworodków. 

Jak mówi Olivier Janiak: – Odwiedziłem Angolę by zobaczyć, w jaki sposób wsparcie Pampers i UNICEF wpłynęło na życie ludzi w społecznościach objętych programem szczepień. Miałem okazję poznać mieszkające tam mamy i posłuchać ich opowieści. Te historie są świadectwem, jak ważna jest pomoc, którą otrzymują. Dla wielu kobiet szczepienia przeciw tężcowi  to jedyna szansa na urodzenie zdrowego dziecka i czerpania radości z macierzyństwa. Wyprawa pozwoliła mi także przekonać się na własne oczy, że pomoc i opieka medyczna, którą uważamy za pewnik, nie wszędzie jak tak łatwo dostępna. Coś, co u nas jest standardem, w innych miejscach jest kwestią życia i śmierci (...).

 

Kup pieluszki Pampers – pomożesz szczepić

Kampania Pampers i UNICEF „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” ruszyła w 10.2016 r. i będzie trwać przez 3 miesiące, a rodzice mogą wesprzeć ją na kilka prostych sposobów:
  • 1 udostępnienie zdjęcia malucha = 1 ratująca życie szczepionka: Za każde udostępnienie zamieszczonego przez Państwa zdjęcia malucha na stronie Pampers.pl w zakładce Pampers - UNICEF, marka Pampers przekaże równowartość jednej szczepionki 
  • 1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka: Za każdy zakup paczki pieluszek Pampers Active Baby- Dry lub pieluchomajtek Pampers Pants , marka Pampers przekaże równowartość jednej szczepionki 
  • 1 obejrzenie/udostępnienie = 1 ratująca życie szczepionka: Za każde obejrzenie i udostępnienie filmu tegorocznej kampanii „Niezwykłe Maluchy” marka przekaże równowartość jednej szczepionki 
  • wsparcie UNICEFu: Zostań stałym darczyńcą UNICEF, tym samym dołączysz do tysięcy innych rodziców, którzy przekazują miesięczną darowiznę, by poprawić jakość życia tych szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy