GRY
 
 

Pampers ostrzega przed fałszywymi konkursami!

Chcesz dostać za darmo zapas pieluszek, zestaw kosmetyków, piękne zabawki? - kto by nie chciał? Oszuści na tym korzystają!

fałszywe konkursy
fot. Fotolia
Gdy zauważymy jakiś konkurs, czy promocję, rozdawanie produktów za darmo dla tych, którzy polubią jakąś stronę – bądźmy bardzo ostrożni! Wiele z tych konkursów to oszustwo.

Wygląda to zazwyczaj tak...

Procedura zazwyczaj jest podobna. W mediach społecznościowych (najczęściej Facebooku, który gromadzi ogromną rzeszę użytkowników), pojawia się bardzo zachęcający post. "Rozdajemy zapas pieluszek na miesiąc/rok, jeżeli polubicie naszą stronę i udostępnicie ją swoim znajomym". Taki wpis trafia do milionów ludzi, którzy zwabieni wizją wspaniałej wygranej, wykonują polecenia zawarte w poście. 

Po jakimś czasie dostają wiadomość, że to właśnie oni zostali wylosowani spośród wszystkich chętnych i żeby otrzymać nagrodę, muszą wejść na podaną stronę internetową. Następnym krokiem jest podanie swojego numeru telefonu i wpisanie kodu, żeby zweryfikować dane. "Szczęśliwy wygrany", który czuje, że już jest tak blisko nagrody, oczywiście wykonuje wszelkie polecania, ale nie wie o tym, że właśnie zapisał się do bardzo drogiego newslettera i za każdą wysłaną na telefon komórkowy wiadomość, będzie płacić ogromne pieniądze.

Po co się robi takie rzeczy? Oczywiście z chęci zysku, ale i pozyskania naszych danych! 
Redakcja poleca: Jak powstaje zdjęcie na okładkę "Mamo, To Ja"
Jak powstaje zdjęcie na okładkę "Mamo, To Ja"

Jak rozpoznać oszustów?

  • jeżeli bierzecie udział w konkursie, powinien on być na stronie fanpage`u, który znacie i obserujecie od dawna
  • zadaniem konkursu nie powinno być polubienie strony i udostępnianie jej innym, choć może być użyty mechanizm - lubię to 
  • powinniśmy sprawdzić, czy konkurs/promocja jest organizowany na oficjalnej stronie firmy/marki/sklepu/portalu, czy ktoś po prostu nie podszywa się i wykorzystuje wizerunek
  • Nie nabierajmy się także na pomoc niesioną poprzez Facebooka. "Jeżeli klikniesz - lubię to, przelejemy 1 zł na konto chorego chłopca". Tak się na pewno nie stanie, organizatorowi akcji zależy tylko na zdobyciu jak największej ilości użytkowników i sprzedaniu fanpage`a kolejnemu oszustowi. 

Uważajcie na oszustów, zgłaszajcie wszelkie niepokojące wiadomości/posty/konkursy administratorowi Facebooka. Dzięki naszej reakcji, możemy ustrzec kolejne osoby przed naciągaczami!

Zapraszamy również do naszych redakcyjnych konkursów, w których zawsze jest do wygrania dużo świetnych nagród!

Czy padłaś kiedyś ofiarą oszustów, albo znasz kogoś, kto został oszukany? Pisz w komentarzach ku przestrodze!

Czytaj także: Pieluchy jednorazowe, czy wielorazowe - jakie wybrać?

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj