pieluszki Pampers Pure
fot. Archiwum prywatne

O tym, jak pieluszki mogą być jeszcze bardziej delikatne i eko – test i recenzja pieluszek Pampers Pure Protection

Gdy zostajesz mamą, zaczynasz się zastanawiać i zwracać uwagę na to, jakie powinny być pieluszki dla dziecka. Już nie wystarczy by były niedrogie, muszą spełniać cały szereg wymogów. Czy więc pieluszki Pampers Pure Protection spełniły wymagania moje i mojego synka?
pieluszki Pampers Pure
fot. Archiwum prywatne
Dla laika wybór pieluszek jest prosty – bierzesz z półki takie, jakie są dostępne i żeby były w miarę niedrogie. Każda mama wie, że schody zaczynają się wtedy, gdy ma się własne dziecko i to dla niego trzeba kupić pieluszki, bo już wtedy ma się większe wymagania. A jeszcze trudniej jest, gdy okazuje się, że maluch ma alergię na większość pieluch, które możemy znaleźć na sklepowych półkach. Od urodzenia synka przetestowałam już wiele rodzajów pieluszek i niestety tylko niektóre okazały się godne polecenia. Dlatego, gdy dostałam propozycję przetestowania pieluszek Pampers Pure Protection zgodziłam się bez zawahania. Dlaczego? To proste – pokładałam w nich ogromne nadzieje po przeczytaniu opisu producenta. I nie zawiodłam się!

Wyjątkowa nowość na rynku wśród pieluszek

Co niezwykłego jest w nowych pieluszkach Pampers? Przede wszystkim są wykonane z dodatkiem materiałów pochodzenia naturalnego, a jednocześnie bez kompromisu odnośnie suchości skóry. Właśnie dlatego pieluszki Pampers Pure Protection spełniły moje oczekiwania i można je uznać za coś wyjątkowego wśród innych pieluch na sklepowych półkach. Producent zapewnia, że zostały one wykonane bez użycia perfum, alergenów, zostały przetestowane dermatologicznie, i co najważniejsze – nie są wybielane chlorem.

Łagodne dla skóry, bez perfum i chloru – idealne dla mojego wrażliwca!

Mój synek od narodzin miał dosyć problematyczną skórę. Większość środków piorących dostępnych w sklepach podrażniała jego skórę. I niestety bardzo podobnie było z pieluchami. Tylko jeden rodzaj pieluszek wypróbowanych przeze mnie nie sprawił, że Krzyś miał wysypkę od klatki piersiowej prawie aż po kolanka. Szukałam więc pieluszek, które będą wykonane z delikatnych materiałów, bez zapachu czy składników szkodliwych szczególnie dla takiego wrażliwca. Takie cechy mają nowe pieluszki marki Pampers, co sprawia, że pozytywnie wyróżniają się na tle innych dostępnych w sklepach pieluszek. Są przede wszystkim przyjazne środowisku, co jest dla mnie od pewnego czasu bardzo ważne.

Dodatkowo, jakiś czas temu dosyć głośno było na temat bielenia chlorem produktów higieny intymnej takich jak podpaski czy tampony. Sama zagłębiłam się w to jak podrażniające dla delikatnej skóry okolic intymnych mogą być produkty bielone w ten sposób i zmieniłam tampony i podpaski na bardziej ekologiczne. Ale chcąc znaleźć również takie produkty dla dziecka, miałam problem. Niebielone chlorem pieluszki nie są aż tak łatwo dostępne na rynku. Tymczasem marka Pampers wychodzi ku potrzebom mam – produkty tej marki można dostać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Jeszcze jeden wielki plus – chłonność

Nie ukrywam, że jestem typem mamy, która dla własnej wygody śpi z dzieckiem i karmi je w nocy przez sen. Z powodu tej wygody szukałam też pieluszek, które będą bardzo chłonne, a równocześnie będą utrzymywały skórę dziecka suchą nawet do kilkunastu godzin. Zależało mi na tym, ponieważ często w nocy wolałabym nie zmieniać synkowi pieluszki. Dlaczego? Niestety, Krzyś należy do tych dzieci, które śpią dosyć lekko i niewiele potrzeba, aby się rozbudził i nie chciał więcej usnąć. Staram się więc nie zmieniać pieluszek w nocy, chyba że wymaga tego nagła sytuacja. Dzięki pieluszkom Pampers, mogę sobie i synkowi na to pozwolić i zmienić pieluszkę dopiero rano, po spokojnym przespaniu nocy.

Małe elementy, a cieszą

Kolejną rzeczą, którą można spotkać w pieluszkach Pampers Pure Protection, a także w innych rodzajach pieluszek marki Pampers, jest świetne rozwiązanie sygnalizujące o zmoczeniu pieluszki. Chodzi o żółty pasek, który po zrobieniu przez malucha siusiu, zmienia kolor na niebieski. To szczególnie użyteczne dla rodziców, którzy nie mają doświadczenia i nie wiedzą, kiedy pieluszka jest sucha, a kiedy mokra. Ostatnia rzecz przemawiająca na plus pieluszek jest dosyć błaha i trochę infantylna, ale mnie urzekła. Mianowicie, chodzi o grafiki na pieluszkach – są nadrukowane na nich butelki z mlekiem oraz przytulające się zwierzątka. Przy każdej zmianie pieluszki synka, buzia sama mi się uśmiecha. A Krzyś, widząc mój uśmiech, od razu jest grzeczniejszy podczas przebierania.

Cena:

PAMPERS PURE S1 35 szt. – 34.99,-

PAMPERS PURE S2 39 szt. – 46.99,-

PAMPERS PURE S3 31 szt. – 46.99,-

PAMPERS PURE S4 28 szt – 46.99,-

PAMPERS PURE S5 24 szt – 46.99,-


Ogólna ocena: Świetne pieluchy, łatwo dostępne i w przystępnej cenie, wykonane z dodatkiem materiałów pochodzenia naturalnego, a jednocześnie bez kompromisu odnośnie suchości skóry.

Zobacz także

Popularne tematy