Jakie imię wybrać?
fot. Fotolia

Pampers wspiera młode mamy – podpowiada jak przygotować wyprawkę dla noworodka i dbać o prawidłowy rozwój dziecka

Jesteś w ciąży? Przed tobą czas planowania i gromadzenia wszystkiego, co niezbędne dla ciebie i maluszka. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości marka Pampers przygotowała dla ciebie „niezbędnik przyszłej mamy”. Oto, co musisz wiedzieć, a przede wszystkim mieć!
Jakie imię wybrać?
fot. Fotolia

Jako mama wiesz, jak ważne jest zapewnienie dziecku wszystkiego, co niezbędne. Będąc w ciąży, kompletujesz wyprawkę dla maluszka, natomiast po narodzinach dziecka dbasz o jego komfort i zdrowy rozwój. Pampers pomoże Ci uporządkować wszystkie rzeczy i informacje, które musisz wiedzieć, aby przygotować się do nowej roli.

Z czego powinna składać się wyprawka dla dziecka?

To, czego potrzebuje twój maluszek to przede wszystkim twoja bezwarunkowa miłość. Oprócz tego, do pełni szczęścia niezbędne są mu:
 

 • Łóżeczko - upewnij się, czy jego szczebelki rozmieszczone są w odległości mniejszej niż ok. 6 cm od siebie oraz czy wszystkie są na miejscu i nie są uszkodzone. Sprawdź także, czy materac jest odpowiednio twardy i idealnie pasuje (na nie więcej niż 2 palce pomiędzy nim a konstrukcją łóżeczka). 

 

 • Elektroniczna niania - wiele mam wybiera elektroniczną nianię z monitorem wideo, ponieważ mogą w ten sposób podglądać śpiące dziecko. 

 

 • Fotelik samochodowy - szukaj takiego, który będzie specjalnie zaprojektowany dla noworodków i niemowląt. Może to być model. który potem będzie można przekształcić w wersję dla starszych pociech. 
 
 • Nosidełko - dopilnuj, by nosidełko było wyposażone w odpowiednie oparcie dla głowy maleństwa. 
 
 • Wózek - szukaj, takiego, który będzie miał stabilne koła oraz zadaszenie.

 

 • Przewijak - to jeden z podstawowych elementów wyprawki. Zawsze stawiaj go z dala od okien i grzejników. Korzystaj z uprzęży zabezpieczającej i dopilnuj, aby wszystkie potrzebne artykuły do przewijania, w tym zapas pieluszek i chusteczek, znajdowały się w Twoim zasięgu. 
 
 • Pieluszki - powinny być chłonne i przepuszczające powietrze. Takie są np. pieluszki Pampers Premium Care. Są skonstruowane tak, by dopasowywać się do kształtów dziecka, dając mu komfort i wygodę. Miejsca, w których układają się nóżki malucha, zostały wyposażone w elastyczne falbanki, które dopasowują się do ciała, jednocześnie zapobiegając przeciekaniu. Pieluszki posiadają 3 chłonne kanaliki, które pomagają rozprowadzić wilgoć równomiernie w całej pieluszce i utrzymują kształt pieluszki dla lepszego komfortu dziecka. Dodatkowo mają wycięcie na pępek, by ułatwić pielęgnację kikuta pępowinowego oraz wskaźnik wilgotności, który ułatwia młodym rodzicom rozpoznanie momentu na wymianę pieluszki.


 
 • Chusteczki pielęgnacyjne - wypróbuj niezawodne chusteczki Pampers Sensitive, które doskonale oczyszczają skórę maluszka z resztek zawartości pieluszki. Chusteczki te zadbają o właściwy poziom nawilżenia skóry twojego dziecka i ochronią ją przed wysuszeniem. Pomagają również zapobiegać podrażnieniom i utrzymywać naturalne pH skóry.
Możesz też użyć chusteczek Pampers New Baby Sensitive, które posiadają specjalną fakturę Soft Grip i zapewniają łagodne oczyszczanie skóry wrażliwej. Zostały przetestowane dermatologicznie i są odpowiednie dla delikatnej skóry niemowlęcia. Są grube i jednocześnie miękkie, a przy tym pomagają przywrócić naturalny poziom pH skóry dziecka. Chusteczki te są zdecydowanie łagodniejsze niż woda i myjka, dlatego możesz mieć pewność, że delikatna skóra twojego maluszka zostanie dokładnie oczyszczona, bez żadnych podrażnień.


 
 • Kosmetyki do pielęgnacji - szukaj takich, które są specjalnie przeznaczone do skóry niemowląt. Nie powinny podrażniać skóry dziecka, ani jej uczulać.
 
 • Butelki i smoczki - niezależnie od tego czy zdecydujesz się karmić piersią lub mlekiem zastępczym, butelki przydadzą ci się w sytuacji, gdy będziesz musiała zostawić maluszka, np. pod opieką taty. Noworodki zazwyczaj piją z butelek o pojemności ok. 110 mm, natomiast starsze dzieci będą potrzebować ok. 220 mm.

Jak zmienić dziecku pieluchę?

Gdy już powitasz na świecie swoją upragnioną pociechę, czas zadbać o to, aby zdrowo się rozwijała. Oprócz pokarmu, który jest niezbędny do przeżycia, twój maluszek potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Rzeczą, którą będziesz robić najczęściej w ciągu całego dnia, jest zmiana pieluchy. Aby nabrać wprawy jeszcze przed startem, przeczytaj jak należy to robić prawidłowo:
 
 • Zdejmij zużytą pieluchę i oczyść obszar między fałdkami skóry dziecka za pomocą łagodnych chusteczek Pampers Sensitive. Pamiętaj, aby zawsze wycierać od przodu do tyłu.
 
 • Unieś ostrożnie nóżki dziecka, trzymając za kostki i wsuń czystą pieluszkę Pampers Premium Care pod spód. Kolorowe znaczki powinny znajdować się z przodu, skierowane w Twoją stronę.
 
 • Zapnij pieluchę i wyreguluj rozciągliwe zakładki, aby nie była zbyt ciasna ani luźna – powinno dać się zmieścić dwa palce między pieluchą a brzuszkiem.

Skorzystaj z pomocy położnej

Pamiętaj, że jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące opieki nad dzieckiem (mogą one dotyczyć np. karmienia lub pielęgnacji), skorzystaj z rad położnej. Jest to specjalnie przeszkolona osoba, która w razie potrzeby pomoże Ci prawidłowo przystawić maluszka do piersi lub krok po kroku pokaże, jak należy przewinąć noworodka.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ciąży, wyprawki czy pielęgnacji maluszka, zarejestruj się na: www.pampers.pl – znajdziesz tam wiele cennych porad, ale również informacje o nowych produktach.
 
Materiał powstał przy współpracy z: Pampers

Zobacz także

Popularne tematy