GRY
 
 

Pan Pikulik i nieporozumienie w zoo

Kevin Waldron uwielbia rysować zwierzęta. Gdy jego szkicownik przemienił się w papierowe zoo, wymyślił Pana Pikulika, żeby się zajął zwierzętami. Zoo Pana Pikulika szybko przestało się mieścić w szkicowniku, więc Kevin je z niego wypuścił i umieścił w tej oto, swojej pierwszej ilustrowanej książce – pisze wydawca książki.

książka dla dzieci, książka od trzeciego roku życia, Pan Pikulik

Pan Pikulik i nieporozumienie w zoo
Kevin Waldron
Wydawnictwo Łajka
Od 3. roku życia
Cena: 36 zł


Ile razy zdarzyło nam się powiedzieć coś, co inni odebrali inaczej, niezgodnie z naszymi intencjami? Mnie co najmniej milion frazy! I o tym jest ta książka, że niekoniecznie za słowami kryje się to, co nam się wydaje. I jeszcze to, że słowa czynią cuda, bo np. wpływają na nasze samopoczucie. Oto Pan Pikulik, który codziennie rano zakłada swoją ulubioną kurtkę i wyrusza na obchód zoo.

Pewnego dnia coś jednak idzie nie tak. Guzik się oderwał, kurtka okazuje się za mała. Nastrój Pan Pikulik ma kiepski. Idzie i narzeka, że gruby, że stary, że nie taki sprawny... I wszystko to słyszą zwierzęta, które mija i które biorą te słowa do siebie, że są za grube, za stare, pachną nieładnie. Smutno się w zoo zrobiło, aż chce się krzyknąć do czworonogów, że to nie o/do nich! Nie powiem, co spowodowało to nieporozumienie. Ale gdy tajemnica się wyda, Panu Pikulikowi od razu lepiej na duszy się robi. I od razu zaraża dobrym nastrojem zwierzęta. Książka skończyłaby się happy endem, bo nasz bohater obiecuje poprawę, gdyby nie klucze... I kolejne nieporozumienie gotowe. Autor Kevin Waldron uwielbia rysować zwierzęta i to widać.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj