GRY
 
 

"Pan Popper i jego pingwiny"

To opowieść o mężczyźnie, którego relacje z rodziną są chłodne, ale ocieplają się, gdy dostaje w spadku sześć uroczych, chociaż nieco niegrzecznych pingwinów.

Film w polskiej wersji językowej. W kinach od 22 lipca 2011 r.

OPRACOWANIE  WERSJI POLSKIEJ – STUDIO SONICA
NAGRANIA – MAFILM  AUDIO BUDAPESZT
TŁUMACZENIE – ARLETA WALCZAK
DIALOGI POLSKIE – JOANNA KURYŁKO
REŻYSERIA – MIRIAM ALEKSANDROWICZ
DŹWIĘK I – GEORGY FEK
MONTAŻ – MACIEJ BRZEZIŃSKI
ORGANIZACJA PRODUKCJI – AGNIESZKA KUDELSKA

WYSTĄPILI:
TOM POPPER – WALDEMAR BARWIŃSKI
AMANDA – LUCYNA MALEC
BILLY POPPER – MACIEJ FALANA
JANIE POPPER – NINA FALANA
PANI VAN GUNDY – DANUTA SZAFLARSKA
PIPPI – AGNIESZKA KUDELSKA
NAT JONES – PAWEŁ CIOŁKOSZ
YATES – MIŁOGOST RECZEK
FRANKLIN – JERZY MOLGA

W POZOSTAŁYCH ROLACH:
DOROTA FURTAK, BARBARA SZAMBORSKA, MIRIAM ALEKSANDROWICZ, JACEK CZYŻ, HENRYK ŁAPIŃSKI, MODEST RUCIŃSKI, JAN ALEKSANDROWICZ, ROBERT KUDELSKI, WOJCIECH SŁUPIŃSKI, WOJCIECH SZYMAŃSKI, TYMEK RUCIŃSKI, BIANKA RUCIŃSKA

Barwny (Deluxe)
Czas projekcji: 95 min.

O FILMIE
"Pan Popper i jego pingwiny" to opowieść o mężczyźnie, którego relacje z rodziną są chłodne, ale ocieplają się, gdy dostaje w spadku sześć uroczych, chociaż nieco niegrzecznych pingwinów.

Mały Tommy Popper wychowywał się na Brooklynie i kiedy tylko mógł rozmawiał z tatą-podróżnikiem. Dorosły pan Popper (Jim Carrey) to majętny agent nieruchomości mieszkający na Manhattanie. Rozwiódł się z Amandą (Carla Gugino), z którą ma dwójkę dzieci (Madeline Carroll i Maxwell Perry Cotton) i żyje w luksusowym apartamencie na Park Avenue. Jego życie się zmienia, kiedy kurier dostarcza dziwną paczkę z Antarktyki...

W paczce znajduje się pingwin. Nie pluszowy, jak początkowo zakłada pan Popper, tylko prawdziwy, który zaczyna chodzić po mieszkaniu i robić niezły raban. Bohater kontaktuje się z różnymi miejscami w nadziei, że ktoś zabierze od niego zwierzę, ale niestety nikt się do tego nie pali. Zdesperowany dzwoni na Antarktykę, skąd przysyłają mu kolejne pięć pingwinów...

Życie Poppera całkowicie się zmienia. Przywiązuje się do ptaków i się z nimi zaprzyjaźnia, a jego luksusowe mieszkanie zamienia się w piękną zimową krainę. Bohater prawie trafia za kratki, dzięki czemu uświadamia sobie jak ważna jest rodzina.
   
Główną rolę zagrał Jim Carrey, który wrócił do komedii w wielkim stylu. "Od dawna chciałem zagrać w fantastycznym filmie dla całej rodziny, a ten do takich należy. Niektórzy boją się pracować z dziećmi i zwierzętami, bo są nieprzewidywalne. Ja to uwielbiam, bo nie ma nic piękniejszego i bardziej niewinnego niż ciepła historia o zwierzakach." - mówi aktor.

Film oparto na książce autorstwa Richarda i Florence Atwaterów wydanej w 1938 roku. To historia o rodzinie, która odziedziczyła dwanaście pingwinów. Książka stała się klasykiem i weszła do kanonu lektur.

Producent John Davis jest wielkim fanem książki. "Czytałem ją w trzeciej klasie podstawówki, tak samo jak moja żona i dzieci. To piękna historia o facecie, który nie żyje tak, jak chciałby żyć. Pingwiny wywracają wszystko do góry nogami i bohater zaczyna być szczęśliwy. To piękne przesłanie, które zawsze do mnie przemawiało." - mówi producent takich filmów jak "Garfield" czy "Doktor Dollitle".

Autorami scenariusza są Sean Anders, John Morris i Jared Stern. "Współczesna rzeczywistość różni się od tej z lat 30 XX wieku, więc nasz pan Popper jest innym człowiekiem niż bohater książki. Sporo pozmienialiśmy, ale najważniejsze było zawarcia przesłania o radości życia i docenianiu bliskich." - mówi producent wykonawczy, Derek Dauchy.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj