pandemia koronawirusa w Europie
fot. Adobe Stock

Które kraje najlepiej radzą sobie z pandemią? (Polska w czołówce tych, które radzą sobie gorzej!)

Cała Europa mierzy się z tymi samymi problemami: wzrostem zachorowań na COVID-19, malejącą liczbą miejsc w szpitalach i drastycznymi obostrzeniami. W Polsce na koronawirusa choruje coraz więcej osób, ciężka sytuacja jest też w Czechach i we Francji. Ale niektóre kraje zdecydowanie lepiej radzą sobie z pandemią.
Magdalena Drab
pandemia koronawirusa w Europie
fot. Adobe Stock
Pandemia koronawirusa w Europie nie zwalnia tempa, a temat kolejnych obostrzeń wzbudza ogromne emocje u wszystkich polskich sąsiadów. W Polsce liczba zachorowań na COVID-19 niebezpiecznie zbliża się do poziomu, za którym czeka nas ścisła narodowa kwarantanna. Są jednak kraje, które z pandemią radzą sobie znacznie lepiej.

Jak wygląda sytuacja pandemiczna w Polsce?

Jeśli liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wzrośnie jeszcze o 5 tysięcy dziennie, rząd ogłosi całkowity lockdown − wynika z zapowiedzi premiera, Mateusza Morawieckiego, i najnowszych danych o osobach zakażonych. Ostatniej doby wykryto 27143 przypadki zakażeń, co oznacza, że zaraża się dziennie 70 osób na 100 tysięcy mieszkańców. To bardzo dużo, jeśli porównać te liczby z danymi z innych krajów w Europie!
Redakcja poleca: Wyprawka do szpitala – dla mamy i dziecka [WIDEO]
Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze spakowaniem rzeczy do szpitala dla ciebie i dla dziecka. Zrób to na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zobacz w naszym filmie, co powinno się w znaleźć w torbie do szpitala.

Pandemia koronawirusa w Europie

W Niemczech notuje się podobną dobową liczbę zakażeń koronawirusem (obecnie to 21 tysięcy), ale w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców to zaledwie 25 osób. Gorzej niż w Polsce jest teraz tylko we Francji (86), w Belgii (109), Szwajcarii (117), Czechach (147) i Wielkiej Brytanii (153). Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda za to nie tylko w Niemczech, ale i na Litwie (22), Białorusi (10), Ukrainie (22), w Danii (16), Rosji (13) i w Szwecji (27). 

Mniejsza liczba zakażonych koronawirusem nie oznacza jednak, że kraje te nie muszą zmagać się z problemami typowymi dla pandemii. W Niemczech np. już zaczyna brakować wolnych łóżek na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii, w wielu placówkach nie ma też wystarczającej liczby personelu do opieki nad chorymi.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy