Kobieta spowiada się z grzechu aborcji
fot. Fotolia

"Franciszku, czas odejść!" – tak reagują Polacy na decyzję papieża o aborcji

Decyzja papieża Franciszka w sprawie aborcji spotkała się z falą krytyki polskich internautów. Po której jesteś stronie?
Hanna Szczesiak
Kobieta spowiada się z grzechu aborcji
fot. Fotolia
Papież Franciszek w liście "Misericordia et misera" opublikowanym dzień po zamknięciu obchodów Roku Świętego Miłosierdzia upoważnił kapłanów do rozgrzeszania z aborcji.

Papież rozgrzesza z aborcji

"Potrzebni są kapłani, którzy poświęcają swoje życie posłudze jednania, tak aby wszyscy mieli możliwość doświadczenia wyzwalającej mocy przebaczenia" – napisał papież Franciszek. "Z powodu tego wymagania, aby żadna przeszkoda nie stała pomiędzy prośbą o pojednanie a Bożym przebaczeniem, udzielam od tej pory wszystkim kapłanom, na mocy ich posługi, władzy rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji" – dodał.

Zobacz także: To Bóg zesłał mi dziecko!

Internauci mają mieszane uczucia w kwestii decyzji papieża. Na portalach publikujących tę informację możemy przeczytać: "Franciszku podaz za poprzednikiem czas abdykowac !!!! Juz dosc szkod narobiles wracaj do Argentyny !!!! Czas na ciebie !!!!" lub "Super czyli morderstwo będzie rozgrzeszane!!! I będzie mogła taką kobieta przystąpić do komuni a ja ze Maz jest po rozwodzie nie mogę! Nie rozumiem tego..." (pisownia oryginalna). To jednak nie jedyne głosy w dyskusji. "To jest pełnia Miłosierdzia.", "Franciszku, ja kobieta dziękuję Ci za to, że nie potępiasz kobiet, Panie Boże, dziękuję Ci za papieża Franciszka, bo właśnie taki człowiek jest nam potrzebna" – takie komentarze możemy przeczytać od zwolenników decyzji papieża. Po której ze stron jesteście?
Redakcja poleca: Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]
Zaostrzenie przepisów ustawy antyaborcyjnej wzbudza gorącą dyskusję społeczną. Zapytaliśmy przechodniów, co myślą na ten temat. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Czy aborcja to grzech?

Na pytanie, czy aborcja to grzech, każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć zgodnie z własnym sumieniem i własnymi przekonaniami. Bez względu na to, decyzja papieża Franciszka to dla nas ważny głos w dyskusji o prawie kobiet do aborcji w Polsce. Zwierzchnik Kościoła katolickiego ma świadomość, że kobiety dokonują aborcji i daje im rozgrzeszenie. Dla mnie to sygnał, że każda kobieta powinna postępować zgodnie z własnym sumieniem. Jeżeli zabieg przerwania ciąży może uratować jej życie, nie powinna z niego zrezygnować w obawie przed brakiem rozgrzeszenia (oczywiście to tylko jeden z przykładów). Należy jednak pamiętać, że aby dostać rozgrzeszenie, trzeba żałować dokonanego czynu.

Czytaj także: Co zmienia nowa ustawa o ochronie życia?

źródło: wp.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy