GRY
 
 

"Franciszku, czas odejść!" – tak reagują Polacy na decyzję papieża o aborcji

Decyzja papieża Franciszka w sprawie aborcji spotkała się z falą krytyki polskich internautów. Po której jesteś stronie?

Kobieta spowiada się z grzechu aborcji
fot. Fotolia
Papież Franciszek w liście "Misericordia et misera" opublikowanym dzień po zamknięciu obchodów Roku Świętego Miłosierdzia upoważnił kapłanów do rozgrzeszania z aborcji.

Papież rozgrzesza z aborcji

"Potrzebni są kapłani, którzy poświęcają swoje życie posłudze jednania, tak aby wszyscy mieli możliwość doświadczenia wyzwalającej mocy przebaczenia" – napisał papież Franciszek. "Z powodu tego wymagania, aby żadna przeszkoda nie stała pomiędzy prośbą o pojednanie a Bożym przebaczeniem, udzielam od tej pory wszystkim kapłanom, na mocy ich posługi, władzy rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji" – dodał.

Zobacz także: To Bóg zesłał mi dziecko!

Internauci mają mieszane uczucia w kwestii decyzji papieża. Na portalach publikujących tę informację możemy przeczytać: "Franciszku podaz za poprzednikiem czas abdykowac !!!! Juz dosc szkod narobiles wracaj do Argentyny !!!! Czas na ciebie !!!!" lub "Super czyli morderstwo będzie rozgrzeszane!!! I będzie mogła taką kobieta przystąpić do komuni a ja ze Maz jest po rozwodzie nie mogę! Nie rozumiem tego..." (pisownia oryginalna). To jednak nie jedyne głosy w dyskusji. "To jest pełnia Miłosierdzia.", "Franciszku, ja kobieta dziękuję Ci za to, że nie potępiasz kobiet, Panie Boże, dziękuję Ci za papieża Franciszka, bo właśnie taki człowiek jest nam potrzebna" – takie komentarze możemy przeczytać od zwolenników decyzji papieża. Po której ze stron jesteście?
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Czy aborcja to grzech?

Na pytanie, czy aborcja to grzech, każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć zgodnie z własnym sumieniem i własnymi przekonaniami. Bez względu na to, decyzja papieża Franciszka to dla nas ważny głos w dyskusji o prawie kobiet do aborcji w Polsce. Zwierzchnik Kościoła katolickiego ma świadomość, że kobiety dokonują aborcji i daje im rozgrzeszenie. Dla mnie to sygnał, że każda kobieta powinna postępować zgodnie z własnym sumieniem. Jeżeli zabieg przerwania ciąży może uratować jej życie, nie powinna z niego zrezygnować w obawie przed brakiem rozgrzeszenia (oczywiście to tylko jeden z przykładów). Należy jednak pamiętać, że aby dostać rozgrzeszenie, trzeba żałować dokonanego czynu.

Czytaj także: Co zmienia nowa ustawa o ochronie życia?

źródło: wp.pl

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj