nowy dzień dziadków
fot. Adobe Stock

Papież ustanowił nowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Papież Franciszek postanowił, że Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie obchodzony w lipcu. To nowa okazja, obok dni Babci i Dziadka w styczniu, do spotkań dziadków z wnukami.
Magdalena Drab
nowy dzień dziadków
fot. Adobe Stock

Papież Franciszek ustanowił nowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To ukłon w stronę wszystkich babć i dziadków, którzy zdaniem papieża mają nieoceniony wkład w życie swoich rodzin i wnuków.

Nowy Dzień Dziadków w lipcu

O nowym święcie papież poinformował w minioną niedzielę. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie od tej pory obchodzony w czwartą niedzielę lipca. To nie jest przypadkowa data, bo w lipcu i sierpniu w Kościele katolickim wspomina się świętych Joachima i Annę, dziadków Jezusa.

Ustanawiając nowe święto dziadków, papież zaapelował, by nie zapominać o dziadkach, a zamiast tego myśleć o nich jako o ważnych dla każdej rodziny strażnikach korzeni. „Dziadkowie przypominają nam, że starość jest darem. (...) Są oni ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary” − podkreślił papież Franciszek.  
Zobacz też:
Redakcja poleca: Dzień Babci i Dziadka - kiedy? Obejrzyj krótki film
Czy pamiętasz kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka? Zobacz wideo
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy