Papież wspiera rodziców dzieci LGBT
fot. Adobe Stock

„Bóg KOCHA dzieci LGBT”. Papież mocno o zmuszaniu do zmiany orientacji seksualnej

Papież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do rodziców dzieci LGBT+ i udzielił im wsparcia. Zapewnił o miłości i akceptacji Kościoła wobec osób LGBT+ i ich rodziców, potępiając tym samym nagonkę na środowiska homoseksualne.
Magdalena Drab
Papież wspiera rodziców dzieci LGBT
fot. Adobe Stock
Papież Franciszek ma dla świata przesłanie, którym udowadnia, że chrześcijaństwo powinno oznaczać miłość, a nie nienawiść do innych ludzi. Jego gest jest przełomowy, Franciszek bowiem we wzruszających słowach wsparł dzieci LGBTQ oraz ich rodziców, zapewniając o pełnej akceptacji ze strony Kościoła.

Papież Franciszek wspiera dzieci LGBT+

Papież spotkał się z ok. 40 rodzicami dzieci LGBTQ. To osoby należące do włoskiej organizacji „Tenda di Gionata”, która zrzesza chrześcijańskich członków środowisk LGBTQ, ich rodziny oraz duszpasterzy. Przesłanie papieża Franciszka było proste: „Bóg kocha wasze dzieci takimi, jakie są, kościół kocha wasze dzieci takimi, jakie są, ponieważ są dziećmi Bożymi” − powiedział papież rodzicom. Nie było mowy o potrzebie „leczenia” homoseksualizmu bądź nakłaniania do zmiany orientacji seksualnej.

Według portalu „America” wiceprezydent stowarzyszenia „Tenda di Gionata”, Mara Grassi, w rozmowie z papieżem wyraziła nadzieję na zbudowanie mostu pomiędzy Kościołem a społecznością LGBTQ. „Nie chcemy, by Kościół nadal wykluczał nasze dzieci” − powiedziała. Wzruszająca odpowiedź Franciszka przywraca nadzieję na dialog i jest niezwykle potrzebnym wsparciem dla młodych ludzi, zwłaszcza chrześcijan związanych z LGBT. „Kościół nie wyklucza dzieci LGBT. Bo bardzo je kocha” − zapewnił papież.

Mimo że papież zwracał się do małej grupy osób, to jego przesłanie ma ogromną moc i z pewnością dotrze do wielu rodzin na całym świecie. Każde dziecko potrzebuje zapewnień o miłości i akceptacji, a dzieci identyfikujące się z LGBT+ potrzebują tego szczególnie mocno.

Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy