dzieci w kościele
fot. Adobe Stock

Parafia sugeruje dzieciom, aby wybaczyły swoim oprawcom wykorzystywanie seksualne!

Prowadzący profil Feminiskra w mediach społeczniościowych zamieścili wzór rachunku sumienia dostępny na stronie parafii w Błędowie. Jedno z pytań sugeruje, że dzieci, aby dostać rozgrzeszenie, powinny wybaczać molestowanie seksualne!
Aleksandra Zaborowska
dzieci w kościele
fot. Adobe Stock
We wzorze rachunku sumienia dla dzieci dostępnym na stronie parafii św. Prokopa Opata w Błędowie znalazły się pytania, które wstrząsnęły internautami i rodzicami. Fragmenty rachunku sumienia zostały opublikowane przez profil Feminiskra. Portal gazeta.pl skontaktował się w tej sprawie z proboszczem, który przyznaje, że pytania zawsze budziły kontrowersje, jednak parafia dopiero teraz zdecydowała się je usunąć.

Skandaliczne pytania w rachunku sumienia

Lista pytań, które dziecko powinno sobie zadać przy przeprowadzaniu rachunku sumienia, dotyka bardzo intymnych kwestii. Co więcej, mowa tu o czynach karalnych w polskim prawie do lat 12. Niektóre z pytań brzmią: „Czy nie wybaczyłem rodzicom, bądź krewnym, że wykorzystali mnie seksualnie w dzieciństwie?”, „Czy krzywdziłem rodzeństwo (czy wykorzystywałem seksualnie brata lub siostrę)?”, a także „Czy zachowywałem się w domu jak pasożyt?”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oto przedstawiam: rachunek sumienia dla dzieci komunijnych w parafii św. Prokopa Opata w Błędowie. Nie, to nie fejk ale parafia zdążyła już spanikować i usunęła co mogła. W internecie jednak nic nie ginie, więc podrzucam linka do archiwum. I tak właśnie zwierzchnicy KK będą wyzywać ludzi od ideologii i jęczeć jak to katolicy są niby prześladowani, kiedy problem pedofilii wśród kleru, dalej tak pięknie, zamiatany jest pod dywan, a kolejne pokolenia owieczek, uczy się WYBACZAĆ NA ZAWOŁANIE, na już, na cito, swoim oprawcom. #przydasie Ci co molestowali braci i siostry dostaną rozgrzeszenie (tak jak Ci co molestowali parafian) i tyle w temacie. 3 zdrowaśki, Ojczenasz i gro. I to edukatorzy seksualni są niby zagrożeniem dla dzieci i młodzieży...🤷🏻‍♀️ https://web.archive.org/web/20120714070201/http://www.parafiabledow.pl/aktualnosci_rachunek3.html #feminiskra #wiara #kosciol #katolicyzm #religia #wszkole #komunia #polska #polskakobieta #indoktrynacja #kler #stop #polskadziewczyna #szkoła #rodzice

Post udostępniony przez 🄵🄴🄼🄸🄽🄸🅂🄺🅁🄰 (@feminiskra)

Redakcja poleca: Trudne dzieciństwo wpływa na dalsze życie dziecka [WIDEO]
Przemoc fizyczna czyni największe spustoszenie w psychice dziecka - mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, z którego dowiesz się, jaki ma to negatywny wpływ na późniejsze dorosłe życie.

Odpowiedź proboszcza

W rozmowie z dziennikarzami portalu gazeta.pl ksiądz proboszcz Leszek Bruliński próbował wytłumaczyć zaistniałą sytuację: „Temat może zostać różnie potraktowany. Po zasugerowaniu, że jest to zbyt daleko wkraczające w intymną sferę, wzór rachunku sumienia został skasowany”. Proboszcz dodał też, że wzór rachunku był dostępny na stronie od lat i wcześniej również wywoływał kontrowersje. Parafia jednak zdecydowała się na usunięcie treści dopiero po upublicznieniu pytań w internecie.

Źrodło: kobieta.onet.pl, gazeta.pl, Instagram

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy