otwarcie parków rozrywki 2020
fot. Adobe Stock

Parki rozrywki otwarte w czwartym etapie odmrażania gospodarki

Jest nadzieja na zapewnienie dzieciom rozrywki podczas wakacji! Rząd zapowiada otwarcie parków rozrywki w kolejnym etapie luzowania obostrzeń. Już można kupować bilety do niektórych miejsc.
Ewa Janczak-Cwil
otwarcie parków rozrywki 2020
fot. Adobe Stock
To znakomita wiadomość dla rodziców planujących wakacje z dziećmi w Polsce – będzie można wybrać się do parków rozrywki. Warto jednak pamiętać, że najprawdopodobniej nie będą z nich mogli korzystać koloniści i uczestnicy obozów w związku z obostrzeniami, jakie dotyczą kolonii i obozów 2020.

Parki rozrywki, organizatorzy wesel i eventów czekają

Trwają właśnie konsultacje Ministerstwa Rozwoju w sprawie wytycznych, jakie mają obowiązywać podczas organizacji eventów i wesel w 2020 roku, a także działania parków rozrywki. Ministerstwu doradzają Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z zapowiedziami, postanowienia te mamy poznać na początku czerwca, ale wiadomo już, że otwarcie parków rozrywki nastąpi 6 czerwca. Będzie to też data przywrócenia działalności kin, teatrów, oper, baletów, basenów, siłowni, sal zabaw, saun, solariów, salonów masażu i tatuażu.
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!

W Energylandii przygotowania już trwają

Przedstawiciele jednego z największych parków rozrywki w Polsce – Energylandii – zapowiadają, że czekają na wytyczne, ale już podejmują kroki zwiększające bezpieczeństwo sanitarne na terenie parku. Na wejściach dla odwiedzających i pracowników zamontowano kamery termowizyjne, wprowadzono dwumetrowe odstępy w kolejkach do kas i wejść do atrakcji. Posiłki trzeba będzie zamawiać przez specjalną aplikację, a bilety dostępne będą wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji online na konkretny termin. Kasjerzy zostaną odgrodzeni od klientów pleksiglasowymi osłonami.

Na terenie parku już jest 300 stanowisk do dezynfekcji dłoni, a park będzie odkażany po zamknięciu ze specjalnych dronów. Powierzchnie użytkowe mają być regularnie i na bieżąco dezynfekowane, a pracownicy wyposażeni w osobiste środki ochronne.

Inne parki rozrywki oczekują na wytyczne

Z pewnością właściciele najatrakcyjniejszych parów rozrywki w Polsce z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wytycznych i cieszą się, że będą mogli przyjmować odwiedzających już od 6. czerwca. A te zbliżają się wielkimi krokami. W niektórych hotelach wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Możliwość korzystania z parków rozrywki jest dodatkową atrakcją, która może zdecydować o tym, że więcej rodziców zdecyduje się na wakacje z dziećmi w Polsce w 2020 roku.

Niektóre atrakcje już otwarto, należą do nich np. Magiczne Ogrody w Janowcu koło Kazimierza Dolnego, a Łeba Park zostanie otwarty 30 maja.

Więcej o wypoczynku w 2020 roku:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy