GRY
 
 

Partner powinien być ważniejszy od dziecka! Dlaczego?

To zdanie na pewno niektórych zadziwi, bo to dzieci zawsze stawiane są na 1. miejscu. Dlaczego niektórzy uważają, że tak nie powinno być?

partner ważniejszy od dzieci
fot. Fotolia
Wielu rodziców na pewno będzie oburzonych – jak to?- dziecko jest przecież najważniejsze i kocham je najbardziej na świecie! Tylko dlaczego mężczyzna, którego wybrałaś sobie na całe życie, zanim pojawiły się wasze dzieci, ma zejść na drugi plan?

A miało być tak pięknie... kryzys po narodzinach dziecka!

Wiele osób zapomina, że jedną z najwspanialszych rzeczy, które możecie podarować dziecku, to dorastanie w rodzinie pełnej szczęścia, miłości i szacunku. W rodzinie gdzie jest i mama i tata, którzy uczą dzieci wzajemnych relacji. Żeby te relacje były dobre i by dziecko mogło uczyć się wzorca małżeństwa, musimy dbać o to, by nasz partner czuł się dla nas tak samo ważny, jak na początku znajomości.

Jak to zrobić i dlaczego warto?

1. Nie zapominaj kto był pierwszy w twoim życiu - ukochany mężczyzna, czy dzieci? Nie możesz zapomnieć dlaczego się nim zakochałaś, choć masz na głowie masę zadań do wykonania. Karmienie, sprzątanie, gotowanie – jest tego sporo, ale w głowie musisz mieć jasno sprecyzowane – jest ciężko, ale trzymamy się razem!

2. Dzieci będą uczyć się od was, jak zachowywać się w związku, więc musicie się postarać i dla siebie i dla nich. Gdy będziecie się szanować i adorować, dzieci będą miały taki obraz rodziny w głowie i będą starały się przenieść go na swoje relacje w dorosłym życiu.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności - sprawdź!

3. Dzieci wyfruną szybko z domu, a wy zostaniecie sami. Jeżeli będziesz dbała o ten związek w czasie kiedy dzieci są małe, to kiedy dzieci się wyprowadzą, będziecie sobie nadal bliscy i nie będziecie się czuć jak dwie obce sobie osoby, które łączyły  jedynie dzieci.

4. Nie możesz poddać się zmęczeniu, wiemy że jest ciężko, ale zaniechanie dbałości o małżeństwo, będzie w przyszłości niekorzystne dla ciebie. Czasem po całym dniu, nie masz już siły na rozmowę, na przytulanie, na seks. Nie rezygnuj z tego!

Czy umiesz dzielić się obowiązkami? - zrób test

Nigdy nie jest za późno, by zainwestować w swój związek. Nigdy nie jest za późno, by zrobić postanowienie – raz w miesiącu wspólne wyjście, codziennie 5 minut na rozmowę i wysłuchanie, ciepłe słowa, gesty i spojrzenia. Tak niewiele potrzeba, by ogień, który w was drzemie nie wygasł, a wasza relacja była trwała i dawała bezpieczeństwo dzieciom.

Czy zgadzacie się, że partner powinien być ważniejszy od dzieci? Czy jednak to dziecko zajmuje nr 1 w waszych sercach? źródło:essentialbaby
Redakcja poleca: Jak wybrać kocyk dla dziecka - film
Podpowiadamy, czym się kierować wybierając pierwszy kocyk dla dziecka. Zobacz najpiękniejsze kocyki dla malucha na każdą porę roku.

Ocena (3 oceny)

5.3
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami