Jaką wybrać pastę do zębów dla niemowlaka? [WIDEO]

Bez wątpienia pasta powinna zapobiegać powstawaniu próchnicy, ale wielu rodziców ma jednak problem z wybraniem odpowiedniego produktu.

Zobacz inne z serii: zęby mleczne (4)

Jednym z dylematów związanych z higieną jamy ustnej dziecka, przed jakim stają rodzice jest wybór odpowiedniej pasty do zębów. Na rynku nie brakuje różnych produktów dla dzieci, a w sieci możemy znaleźć wiele różnych opinii. Wiadomo, że fluor jest niezbędny do ochrony zębów przed próchnicą, ale coraz więcej mówi się jednak o jego szkodliwości.

Pasta dla dziecka z fluorem czy bez?

Zabiegi pielęgnacyjne należy wprowadzić jeszcze zanim pojawi się pierwszy ząbek. Początkowo rodzice mogą obmywać jałowym gazikiem bezzębne dziąsła, z czasem powinna się pojawić szczoteczka i pasta do zębów. Jaką wybrać? Z fluorem! Pierwiastek ten jest niezbędny, jeśli chcemy zapobiec próchnicy. Zmniejsza on zdolność bakterii do wytwarzania kwasów, które osłabiają szkliwo i powodują powstawanie próchnicy. Z drugiej strony, nadmiar fluoru może szkodzić, dlatego niezwykle ważna jest ilość pasty. Początkowo tylko delikatnie brudzimy włosie szczoteczki, tak by zminimalizować ryzyko połknięcia pasty przez dziecko. Do mycia małych ząbków używamy pasty z fluorem (1000 ppm).

Zobacz także:

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Majówka z dzieckiem