Badanie lekarskie w ciąży
fot. Fotolia

Pasta do zębów zamiast testu ciążowego? Dziwny sposób na ciążę

Jak rozpoznać ciążę przy pomocy pasty do zębów? Ten sposób jest coraz popularniejszy – sprawdź, czy działa!
Hanna Szczesiak
Badanie lekarskie w ciąży
fot. Fotolia
Test ciążowy z wykorzystaniem pasty do zębów?! Tak, dla mnie to też brzmi absurdalnie i niewiarygodnie! Okazuje się jednak, że hasło "toothpaste pregnancy test" jest coraz częściej wyszukiwane w internecie, a na YouTubie możemy znaleźć wiele filmików instruktażowych dotyczących jego prawidłowego wykonania. Poniżej zobaczysz jeden z takich filmików.

Czy test z pastą jest wiarygodny?

Stuart Gale, właściciel Oxford Online Pharmacy nie ma wątpliwości, że stwierdzanie ciąży przy pomocy pasty do zębów nie jest skuteczną metodą potwierdzania ciąży. "Musowanie i pienienie się pasty do zębów jest wynikiem reakcji chemicznej zachodzącej pomiędzy kwasem występującym w moczu a węglanem wapnia, składnikiem pasty. Im więcej kwasu w moczu, tym pasta bardziej musuje. Bycie w ciąży nie ma tu żadnego znaczenia. Nawet jeśli wynik testu z pastą okaże się pozytywny, zalecam wykonanie tradycyjnego testu ciążowego" – powiedział w rozmowie z The Huffington Post.
Redakcja poleca: Pierwsze objawy ciąży – sprawdź, czy czas zrobić test ciążowy? [WIDEO]
Poranne mdłości, zmienne nastroje, tkliwe piersi, zmęczenie i senność... Brzmi znajomo? To mogą być objawy ciąży! Sprawdź, jak rozpoznać, czy czas zrobić test ciążowy...

Jak zrobić test? Zobacz film!

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Jeśli zauważysz u siebie powyższe objawy i podejrzewasz, że jesteś w ciąży, zrób tradycyjny test ciążowy. Przy prawidłowym użyciu wiarygodność testów wynosi aż 99 procent. Test z wykorzystaniem pasty do zębów nie jest w żaden sposób wiarygodny!

Słyszałyście wcześniej o takim dziwnym sposobie rozpoznania ciąży?

Zobacz także: Czy jesteś w ciąży?! Rozwiąż nasz test!

Źródło: huffingtonpost.co.uk
Oceń artykuł

Ocena 5 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy