GRY
 
 

Pasterka i kominiarczyk w Teatrze H.Ch. Andersena

3.02.2013r., godz.12.00 Teatr. H.Ch. Andersena w Lublinie zaprasza dzieci na spektakl.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Pasterka i kominiarczyk
reż. Daniel Arbaczewski
występują: Ilona Zgiet, Mirella Rogoza-Biel, Konrad Biel, Piotr Gajos, Jacek Dragun, Daniel Arbaczewski
 
W kuferku propozycji repertuarowych Teatru Andersena  nie może zabraknąć pozycji z  bogatej kolekcji baśni pióra samego Andersena.
"Pasterka i kominiarczyk" to jedna z nich, uważana –  obok "Królowej Śniegu" czy "Małej Syrenki" – za jedną z najbardziej znanych i lubianych opowieści. Dlaczego? Przecież cała historia to zaledwie maleńka impresja, miłostka, która jak szybko się zaczyna, tak też szybko kończy.
 
Reżyser spektaklu, a jednocześnie aktor Teatru "Andersena", Daniel Arbaczewski,  wychodząc od wątku miłości dwóch porcelanowych figurek, zbudował opowieść, w której o uczucia trzeba walczyć, narażając życie swoje i bliskich, gdzie pogoń za szczęściem może nie mieć szczęśliwego zakończenia, jeśli nie użyjemy forteli i sprytu.  Zastosowane w przedstawieniu formy lalkowe – trzymetrowe kukły, lalki przywiązane do aktora i korzystające z jego nóg, kostiumy rozciągające się na całą scenę niczym orszak królewski – to wizytówka spektaklu i wizytówka umiejętności scenografki Anny Chadaj. Scenariusz spektaklu to robota specjalisty od zagadek kryminalnych – Marcina Wrońskiego, przestrzeń dźwiękową zbudował inny lubelski twórca – Rafał Rozmus, na co dzień bliższy niememu kinu niż z teatrowi.  Jednak, jak się okazało, chłopaki wcale nieźle radzą sobie z mówieniem o miłości.

spektakl dla widzów od lat 5.

Bilety do kupienia w kasie Teatru im. H. Ch. Andersena:
PASTERKA I KOMINIARCZYK -  20 zł (indywidualny) i 15zł (grupowy).

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na  2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25
 
Teatr. H.Ch. Andersena
Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
www.teatrandersena.pl
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj