Patrycja Sołtysik karmi piersią 2-letniego syna
fot. Instagram/pati_soltysik

Żona Andrzeja Sołtysika krytykowana za karmienie piersią 2-letniego syna

Mimo wyraźnych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dla niektórych długie karmienie piersią wciąż jest dziwactwem
Milena Oszczepalińska
Patrycja Sołtysik karmi piersią 2-letniego syna
fot. Instagram/pati_soltysik
Patrycja Sołtysik, modelka i żona znanego prezentera telewizyjnego, Andrzeja Sołtysika, z dumą karmi piersią swojego ponad 2-letniego syna Stanisława. Zna i docenia wszystkie zalety takiego rozwiązania i wcale nie zamierza przestawać, nawet mimo coraz większej krytyki, jaka ją za to spotyka. Na przekór krytykującym ją portalom plotkarskim znów pokazała publicznie, jak jej dwuletni syn pije mamine mleko prosto z piersi.

Zgłoś się do testowania i zdobądź 1 z 200 opakowań Enfamil Premium 3!

Patrycja Sołtysik karmi piersią ponad dwuletniego syna

Modelka choć pracuje zawodowo, nie rozstaje się z synem ani na chwilę. Stanisław towarzyszy jej nawet podczas sesji zdjęciowych. Dzięki temu, że ma go cały czas przy sobie, nie musiała jak dotąd rezygnować z karmienia piersią. A że jest to wygodne zarówno dla niej, jak i dla niego, nie zamierza przestawać tego robić. Co jakiś wrzuca nawet na swoim profilu na Instagramie zdjęcia pokazujące, jak dwuletni Staś ssie pierś. Uważa, że to powód do dumy, a nie do wstydu.

Jeden z portali plotkarskich zastanawiał się jednak niedawno, czy tak długie karmienie wyjdzie chłopcu na zdrowie… Modelka odpowiedziała na to... filmikiem, w którym karmi Stanisława. Zobaczcie:
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Wytyczne WHO na temat karmienia piersią

Przypominamy, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby karmić dzieci wyłącznie mlekiem mamy do końca 6 miesiąca życia i kontynuowanie karmienia z jednoczesnym rozszerzaniem diety przynajmniej do ukończenia przez dziecko wieku 2 lat, a jeśli mama i dziecko chcą dłużej, to dotąd, dopóki oboje uznają to za słuszne. Dziwimy się więc, że mimo takiego stanowiska poważnej instytucji, jaką jest WHO, niektórzy wciąż postrzegają karmienie piersią dwulatka za dziwactwo. Liczymy na to, że takich mam, jak Patrycja Sołtysik, będzie coraz więcej.

Rodzicielstwo bliskości według Patrycji Sołtysik

Karmienie piersią to tylko jeden z elementów rodzicielstwa bliskości, jakim kieruje się w wychowaniu Patrycja. W jednym z postów na Instagramie przyznała: „wiem jak wielkie znaczenie dla rozwoju mojego dwulatka ma poczucie bezpieczeństwa, komfort, bliskość z mamą, uczucie miłości i akceptacji i po prostu ... szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo jakie staram się mu stworzyć ! Chcę aby czuł się kochany i czułość towarzyszy nam każdego dnia ! Zaraz się znajdą przeciwnicy i krytykanci ... a ja powiem tyle: to mój syn i nasz czas.

Zgadzacie się z modelką? Przyznajcie się, jak długo karmiłyście piersią wasze dzieci? Zachęcamy do komentowania!


Zobacz też:
Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy