GRY
 
 

Patrz i rysuj - zajęcia plastyczne

1,8,15,22,29.03.2012r., godz.17:30-18:30 Kalimba zaprasza dzieci w wieku od 5 do 11 lat na zajęcia.

kalimba
CZWARTKI godz. 17:30 - 18:30

Zajęcia prowadzone będą w 3 kierunkach.
W pierwszym, tematy proponowane, prowokować będą dzieci do wyrażenia w formie rysunku pojęć i stanów abstrakcyjnych np. ciepły, zimny, smutny, radosny.
Drugi wątek to obserwacja otoczenia. Skupienie się na detalach i próbie ich scharakteryzowania w rysunku, którego tematem jest np. portret Mamy i Taty.
Trzeci wątek to oswojenie dzieci z podstawowymi pojęciami ze świata rysunku, takimi jak: kontur, kreska, szkic,linia, zmiana horyzontu, itp.
Dzieci dostają zadanie i rekwizyt. Realizując zadanie  dowiadują się np. co to jest kontur czy szablon. Generalnie celem zajęć jest zdopingowanie naturalnej dla dzieci kreatywności i zmysłu obserwacji. Zajęcia będą tak skonstruowane, aby w miarę możliwości każde zadanie zawierało w sobie różny stopnień trudności.

Prowadząca: Katarzyna Jarnuszkiewicz

koszt: 35zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953

1 marca CZWARTEK godz. 17:30
Układamy ze ścinków papieru ,,zimowy pejzaż z piórkiem’’
Ostatnie dni, kiedy świat wokół nas przykryty jest lekką, białą pierzynką. ( pierzynka – kołderka wykonana z puszystych, białych piórek). Piórko - to istotne słowo w dzisiejszych, czwartkowych zajęciach). Każde z Was weźmie je do ręki, i zobaczy jak jest lekkie i miłe w dotyku. Piórko, to jest to, po co dorośli, schylają się czasem spiesząc gdzieś ulicą. Biorą je do ręki i przypominają sobie czas, kiedy mieli tyle lat, co Wy teraz. To musi być miłe!
 
8 marca CZWARTEK godz. 17:30

,,Collage’’- dziwne, francuskie słowo. Klejenie, sklejanie.
Budujemy ,,człowieczka-sklejańca’’, wykorzystując gazety i czasopisma .
Łatwiej jest zbudować zamek z klocków Lego niż zbudować swojego ”człowieczka – sklejańca,, z fragmentów różnych postaci wyciętych z gazetowych zdjęć i swojej wyobraźni! A może i nie! Przekonaj się sam!
Zabierz kogoś bliskiego …. i w drogę!
 
15 marca CZWARTEK godz. 17:30
Rysujemy na temat: ,,Ciemny dzień,,
Wracasz zimą z urodzin Babci lub spotkania u koleżanki. Może nie jest jeszcze późno, ale niebo jest ciemne i nie odróżniasz sylwet ludzi na tle domków. Czasami błysną światła samochodu lub światła sklepowej wystawy. To jest wspaniały dzień! Dzień kontrastów! Kontrast – tym zajmiemy się dzisiaj. Czy widział byś jasną gwiazdę, gdyby nie ciemne niebo!
 
22 marca CZWARTEK godz. 17:30
Rysujemy swojego Anioła Stróża!
Wędrując przez życie, zwiedzając kolejne muzea, na wielu obrazach zobaczycie uskrzydloną postać. To Anioł. W religii katolickiej każdy z nas ma swojego Anioła Stróża – opiekuje się on nami, stara się, aby nic złego się nam nie przydarzyło. Dzisiaj zadanie będzie bardzo proste. Ja przygotuję kontur Anioła - Wy wypełnicie go swoją wyobraźnią.
 
29 marca CZWARTEK godz. 17:30

Powielanie, czyli jak powstaje wzór?
Czy jest możliwe bez dużego wysiłku powielić swój rysunek. Tak. Służy do tego szablon. Jak zrobić szablon i jak go używać, jak łączyć go z rysunkiem dowiecie się na dzisiejszych zajęciach. Zastanowimy się wspólnie, gdzie w najbliższym naszym otoczeniu użyto szablonu.

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj