Pływaczka pokazała stopy
fot. Instagram

Znana pływaczka wrzuciła do sieci szokujące zdjęcie. Co się stało z jej stopami?

Ciąża to piękny czas, jednak zostawia na ciele kobiety swój ślad. Niektóre panie muszą się borykać ze wstydliwymi zmianami, o których nie chcą mówić. Ona postawiła ostrzec inne kobiety. Fanki są oburzone: „To obrzydliwe!”
Dominika Bielas
Pływaczka pokazała stopy
fot. Instagram
Libby Trickett jest pływaczką, złotą medalistką olimpijską, rekordzistka świata i mamą. Właśnie 32-latka spodziewa się drugiego dziecka i tak jak wiele mam myślała, że o ciąży wszystko już wie. Jednak kolejna ciąża ją zaskoczyła. Kobieta postanowiła na Instagramie podzielić się szokującym zdjęciem, by przestrzec inne ciężarne.

Wstydliwy problem

Na zdjęciu widać stopy i popękane paznokcie z podpisem: „Cóż, nie wiedziałam, że coś takiego może przytrafić mi się w trakcie ciąży”. Wiele internautek było przekonanych, że to „zwykła” grzybica i takiej obrzydliwej fotografii nie powinna wrzucać do internetu. Znalazły się również kobiety, które miały podobne problemy w ciąży. Jak się okazuje, w ciąży paznokcie mogą stać się bardzo łamliwe i delikatne, z powodu niedoboru żelaza. Libby zaznacza, że nie chodzi o zniechęcenie do macierzyństwa, ale pokazała stopy jako przestrogę, że takie problemy mogą się pojawić w ciąży.
Redakcja poleca: Jak dbać o paznokcie w ciąży – czy każdy manikiur jest bezpieczny?
Zadbane dłonie i paznokcie są ważne także w ciąży. Ale czy przyszła mama może malować paznokcie? Czy każdy rodzaj manikiuru jest bezpieczny dla dziecka? Podpowiada Urszula Bronisz – manikiurzystka, właścicielka salonu Studio Style.

Jak zadbać o stopy w czasie ciąży?

W trakcie ciąży stopy powinny być pod szczególnym nadzorem. Krew gorzej krąży, stopy puchną i bardzo łatwo o różne problemy. Przyszła mama powinna jak najczęściej trzymać uniesione stopy, najlepiej pod kątem 30 stopni do powierzchni poziomej. Wtedy krew w nogach lepiej krąży i tak można zapobiegać obrzękom, które bardzo męczą ciężarne kobiety. Niezwykle ważne jest odpowiednie obuwie. Gdy stopy bardzo puchną, może być konieczne zakupienie nawet większych butów. Dlaczego? Zatrzymanie wody w organizmie i zbyt ciasne buty mogą powodować stały ucisk i sprzyjać wrastaniu oraz kruszeniu się paznokci. W ciąży mogą również pojawić się problemy z pękającymi piętami.

Kosmetyki to za mało

Warto wiedzieć, że nie zawsze pielęgnacja domowa jest wystarczająca. Konieczna może być indywidualna konsultacja u specjalisty. Wiele kobiet zgłasza się do kosmetyczki lub lekarza dopiero po porodzie, lub po okresie karmienia, warto zadać jednak zwrócić się o pomoc wcześniej. Problemy z paznokciami czy włosami są ważną informacją o niedoborach witamin. Dlatego należy zgłosić problem ginekologowi, który sprawdzi dokładnie, czego brakuje w organizmie. Może się okazać, że musisz lepiej komponować swoją dietę lub konieczna będzie suplementacja. 

Źródło: Daily Mail Australia

Miałyście podobne problemy w ciąży? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy