GRY
 
 

„Pchła szachrajka” - Małe Warszawskie Spotkania Teatralne

26.03.2012r.,godz.10:00 oraz 12:15 Teatr Guliwer zaprasza dzieci do obejrzenia spektaklu w ramach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Teatr Lalek Guliwer
fot. Piotr Litwic

Pchle figle w ramach małych Warszawskich Spotkań Teatralnych
 
„Pchłę szachrajkę”
, spektakl wyłoniony w obrębie programu „Warszawskich Rekomendacji”, będzie można zobaczyć 26 marca o godzinie 10:00 oraz 12:15 w ramach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych na deskach Teatru Guliwer.
 
Wieloletnią tradycję Warszawskich Spotkań Teatralnych od zeszłego roku uzupełniają Małe Warszawskie Spotkania Teatralne prezentujące starannie wyselekcjonowaną ofertę spektakli dziecięcych w Polsce. Kuratorzy przedsięwzięcia biorą pod uwagę walory edukacyjne, ale także intrygujące i nowatorskie środki artystyczne. Te warunki spełnia program Warszawskich Rekomendacji wskazując na najlepsze dziecięce spektakle w Warszawie. Wśród nich znajdziemy przedstawienie Teatru Guliwer pt. „Pchła Szachrajka”. Oparty na niezwykle dowcipnym tekście Jana Brzechwy spektakl opowiada o przygodach niesfornej małej pchły, bardzo lubiącej płatać figle.
 
Przygody słynnej pchły prezentowane przez aktorów  Teatru  Guliwer opowiadają w konwencji kawiarnianych ploteczek cztery damy, rodem wzięte z kabaretu okresu międzywojnia. Trzymając w dłoniach lupy podglądają szachrajstwa małej bohaterki, które widzowie z kolei mogą obserwować dzięki komputerowym animacjom i multimedialnym projekcjom na ekranie znajdującym się w tle.  Całości dopełnia utrzymana w stylistyce przełomu lat 20 i 30 jazzowa muzyka i dynamiczne piosenki.
 
Dzięki aluzjom historycznym, jazzowym aranżacjom i ponadczasowej warstwie literackiej spektakl skierowany jest zarówno do dzieci, jak również starszych  odbiorców, którzy z pewnością docenią wyszukane metafory literackie, aranżacje muzyczne oraz klimat  dwudziestolecia międzywojennego.
 
26.03.2012, g. 10.00 oraz 12.15
 
Reżyseria: Piotr Tomaszuk
Adaptacja: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Julia Skuratova
Choreografia: Władysław Janicki
Kostiumy: Julia Skuratova
Muzyka: Piotr Nazaruk
Projekcje video: Antonio Spectaculo współpraca „Laboratorium W”
Przedstawienie dla dzieci od lat 5.
Czas trwana spektaklu: 90 minut


Występują:
Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Tomasz Kowol.
 
Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa

więcej »

Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj