pediatra o szczepionkach
fot. Fotolia

Pediatra tłumaczy, dlaczego opinie antyszczepionkowców go obrażają!

"Nie po to kończyłem medycynę, by ktoś mi zarzucał coś takiego!" - koniecznie przeczytajcie!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
pediatra o szczepionkach
fot. Fotolia
Szczepić, czy nie szczepić? – to pytanie rozgrzewa opinie do czerwoności! Rodzice dzielą się na tych, którzy zaciekle bronią tezy, że szczepienia to samo zło, oraz na tych, którzy twierdzą, że szczepienia obowiązkowe i zalecane  to dbałość o zdrowie dziecka i absolutnie należy zrobić w tym celu wszystko.

„Wszystko wina dużych koncernów farmaceutycznych”

Lekarz ze Stanów Zjednoczonych, Mikey (którego nazwisko pozostało anonimowe ze względów bezpieczeństwa), ma dość obrażania go przez ruchy antyszczepionkowe.  Na forum Refutations To Anti-Vaccine Memes wyraził swoje oburzenie odnośnie tego, jak przeciwnicy szczepień postrzegają pediatrów zlecających szczepienia. Jego post wzbudził ogromne zainteresowanie i był cytowany przez media w Stanach Zjednoczonych.

Według niego, "antyszczepionkowcy" używają trzech argumentów:
  • „nie musimy mieć poparcia autorytetów, by wiedzieć swoje”
  • „ci co szczepią – idą bezmyślnie za innymi (owczy pęd)”,
  • „to wszystko zmowa koncernów farmaceutycznych”.
Ten właśnie ostatni argument najbardziej zdenerwował lekarza, który w swoim poście napisał tak:

Nie wiem, ile musiałyby zapłacić wielkie koncerny medyczne pediatrze, (czy w ogóle ktoś mógłby ustalić taką cenę?), by kierował dzieci na szczepienia, wiedząc, że są one szkodliwe. Nie po to kończyłem trudne studia, nie po to latami starałem się o specjalizację, nie po to uczyłem i praktykowałem 20 lat, żeby robić coś, co mogłoby skrzywdzić dzieci!Szczepienia dzieci - 6 obiegowych opinii, których lepiej nie słuchać!
Redakcja poleca: Obalamy mity o szczepieniach: czy NOP są groźne?
Najczęstszym powodem odmowy szczepienia dziecka jest obawa przed wystąpieniem NOP - niepożądanych odczynów poszczepiennych. Co to są NOP, jak im zapobiec? I co zrobić, jeśli się pojawią?

"Żeby dzieci nie chorowały, muszą być zaszczepione"

Pediatra ma dość sugerowania mu, że on lub jego koledzy są przekupywani – dlatego podkreślił w swoim poście, że wszystko, co robi w swoim gabinecie, robi zgodnie z aktualną wiarygodną wiedzą medyczną:

Moim celem jest opieka nad pacjentami. Im lepiej to robię i moi pacjenci mniej chorują, tym lepiej dla mnie. Towarzystwa ubezpieczeniowa dają bonusy tym lekarzom, których pacjenci nie chorują, a żeby dzieci nie chorowały, powinny być zaszczepione w odpowiednim czasie.

Przesłanie tego pediatry jest bardzo ważne – znajdźcie dobrego lekarza dla swojego dziecka, takiemu któremu będziecie ufać! 

A Was przekonują słowa tego lekarza?

Szczepienia obowiązkowe u dzieci
Dr Marek Pleskot - Zaszczepiłem swoje dzieci, zaszczepię też wnuki

 źródło: scarymommy
Oceń artykuł

Ocena 3 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy