peeling kawitacyjny w ciąży
fot. Adobe Stock

Peeling kawitacyjny w ciąży – czy można wykonywać kawitację w ciąży?

W ciąży nie należy rezygnować z dbania o urodę i poddawania się różnego rodzaju zabiegom. Warto jednak podchodzić do nich z większą ostrożnością. Sprawdź, czy peeling kawitacyjny jest dozwolony w ciąży.
Joanna  Biegaj
peeling kawitacyjny w ciąży
fot. Adobe Stock
Peeling kawitacyjny to zabieg, który zapewnia piękną i promienną cerę. To bezinwazyjna metoda odmłodzenia skóry poprzez rozbijanie komórek martwego naskórka. Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko kawitacji – pod wpływem zmniejszenia ciśnienia dochodzi do przemiany cieczy w gaz.

Peeling kawitacyjny w ciąży nie jest wskazany. Poniżej wyjaśniamy, z jakiego powodu nie należy go stosować, jeśli kobieta spodziewa się dziecka.

Peeling kawitacyjny w ciąży

Peeling kawitacyjny jest jednym z zabiegów, których działanie nie zostało zbadane na kobietach w ciąży. Zabieg wykorzystuje fale ultradźwiękowe, a ich wpływ na płód nie jest znany. Podejrzewa się, że zabiegi z zastosowaniem fal ultradźwiękowych mogą powodować skurcze macicy, lepiej więc ograniczyć ryzyko, nie podając się peelingowi kawitacyjnemu w ciąży (dotyczy to również wczesnej ciąży).

Wiele kosmetyczek proponuje ciężarnym zastąpienie peelingu kawitacyjnego innym zabiegiem, który będzie jednoznacznie bezpieczny dla kobiety i dla jej dziecka. Dla swojego bezpieczeństwa przyszła mama podczas wizyty w salonie kosmetycznym powinna uprzedzić kosmetyczkę, że spodziewa się dziecka. Będzie to dla niej sygnałem, aby nie wykonywać zabiegów, które mogą wiązać się z ryzykiem dla ciężarnej.

Ciąża jest okresem, kiedy lepiej „dmuchać na zimne” i nie poddawać się zabiegom, których działanie na płód nie zostało zbadane i potwierdzone jako bezpieczne. 
Niektóre z przeciwwskazań dotyczących kosmetyków, zabiegów pielęgnacyjnych czy zażywania leków podczas ciąży wynikają z faktu, że na kobietach ciężarnych nie przeprowadza się badań, które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć bezpieczeństwo stosowania określonych produktów lub zabiegów. 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy