GRY
 
 

Pękło 100 tys. w szpitalu św. Zofii – maleństwo, witaj na świecie!

W nocy z 12 na 13 października w szpitalu Św. Zofii przy Żelaznej w Warszawie urodziło się stutysięczne dziecko: duży, silny i śliczny chłopczyk. Gratulujemy mamie, a "Żelaznej" życzymy kolejnych tysięcy maluchów!

noworodek ze szpitala św. Zofii
fot. Screen: Facebook
Ostatnio  pisałyśmy o tym, że Szpital św. Zofii czeka na narodziny 100-tysięcznego dziecka (od 4 czerwca 1989 r.). Właśnie dostaliśmy dobre wieści: maluch już jest na świecie!

W oczekiwania na "okrągłe" dziecko włączyło się wiele firm i osób prywatnych: cały czas do Szpitala św. Zofii napływają prezenty dla nowo narodzonego chłopczyka.

Prezenty dostaną też dzieci, które zostały urodzone jako 99 999 i 100 001 z kolei – jak się okazuje to także są chłopcy: mały Bruno i Filip. 

Dołączamy do gratulacji dla rodziców i życzymy chłopcom dużo zdrowia! 
 
 
 

Już jest - 100 000 poród na „Żelaznej”!Dzisiejszej nocy odbył stutysięczny poród w naszym Szpitalu. Urodził się ś...

Posted by Szpital św. Zofii on 13 października 2015Szpital Św. Zofii działa nieprzerwanie od 1912 r., ale mimo długiej tradycji, cały czas wytycza szlaki w polskim położnictwie. To tutaj odbył się pierwszy poród rodzinny w Polsce, także tutaj był wprowadzany – kiedyś traktowany jedynie jako nowinka – system rooming-in, czyli przebywanie nowo narodzonego dziecka cały czas z mamą. Ze względu na swoje wysokie standardy okołoporodowe Szpital został trzykrotnie wyróżniony w akcji "Rodzić po ludzku".

Czytaj także: Ostatnie 20 lat – zmiany w podejściu do porodu i karmienia piersią, mówi położna ze szpitala św. Zofii
Redakcja poleca: Czemu zmieniły się zasady podawania wit. K noworodkom? Mówi pediatra [WIDEO]
Jeszcze niedawno noworodki dostawały kropelki z wit. K przez prawie całe 3. miesiące życia – teraz to się zmieniło. Pediatra tłumaczy, dlaczego.
Doładuj
Przeładuj