pelargonia afrykańska, pelargonia, kwiaty, ręce dziecka
fot. Adobe Stock

Pelargonia afrykańska dla dzieci: właściwości, jak działa syrop i krople [CENA]

Pelargonia afrykańska sprawdza się w leczeniu chorób układu oddechowego, pomaga na kaszel i duszności. Jak stosować krople z pelargonii afrykańskiej?
Magdalena Drab
pelargonia afrykańska, pelargonia, kwiaty, ręce dziecka
fot. Adobe Stock
Pelargonia afrykańska ma szerokie działanie antybakteryjne, pomaga w walce z kaszlem, zapaleniem oskrzeli i płuc, może zahamować rozwój choroby wrzodowej żołądka. Wykazuje też właściwości przeciwwirusowe wobec HSV1 i HSV2 (wirus opryszczki wargowej i genitalnej). Co więcej, nie stwierdzono skutków ubocznych stosowania pelargonii afrykańskiej, preparaty z wyciągiem tej rośliny nadają się dla dzieci od 1. roku życia i kobiet w ciąży.

Pelargonia afrykańska – właściwości

Pelargonia afrykańska (inaczej umckaloabo – w języku plemienia Zulu "ostry kaszel") ma silne właściwości lecznicze. Gdy w XIX w. odkryto pelargonię afrykańską, okazała się niezwykle skuteczna w walce z gruźlicą. Późniejsze badania wykazały, że niszczy bakterie gronkowca złocistego, pneumokoki, pałeczki zapalenia płuc i grypy, pomaga usuwać z układu oddechowego nadmiar zalegającego śluzu, wycisza dokuczliwe objawy infekcji, jak duszności i kaszel. 
 

Wyciągi etanolowe z korzenia pelargonii afrykańskiej można stosować na:


Ponadto ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej może hamować rozwój takich chorób jak:
  • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy (działa na bakterie H. pylori)
  • opryszczka wargowa
  • opryszczka genitalna

Pelargonia afrykańska to także środek wzmacniający odporność i zmniejszający podatność na zakażenia górnych dróg oddechowych.
Redakcja poleca: Najczęstsze problemy zdrowotne kilkulatków - film
Ile razy w roku dziecko może chorować? Jak radzić sobie z infekcjami i innymi dolegliwościami u dzieci i kiedy koniecznie odwiedzić lekarza?

Pelargonia afrykańska – krople i syrop

Preparaty z wyciągiem z korzenia pelargonii afrykańskiej są dostępne w formie kropli, syropu oraz tabletek. Przed zakupem warto sprawdzić skład produktu, bo zawartość ekstraktu z pelargonii, od której zależy skuteczność preparatu, może wynosić kilka lub nawet kilkadziesiąt procent – to spora różnica. Koniecznie zapoznaj się z ulotką producenta, w której opisano, jak dawkować krople lub syrop z pelargonii.
 

Pelargonia afrykańska – cena

Ceny syropów umckaloabo z dodatkiem pelargonii afrykańskiej wahają się od 20 do 40 zł za ok. 120 ml. Butelka syropu o takiej pojemności starczy na ok. miesiąc stosowania. Za krople umckaloabo zapłacimy podobną cenę, ale stężenie wyciągów z pelargonii może być inne w każdym preparacie – zawsze czytaj ulotkę.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy