Pepco wycofało zabawki dla dzieci
fot. AdobeStock

PEPCO wycofało kolejne zabawki dla dzieci. Powód jest dość zaskakujący

Komunikat o wycofaniu wadliwych produktów ze sprzedaży pojawił się na oficjalnej stronie dyskontu. Twoje dziecko wciąż się nimi bawi?
Milena Oszczepalińska
Pepco wycofało zabawki dla dzieci
fot. AdobeStock
Sieć sklepów Pepco wydała niedawno oświadczenie w sprawie wycofania z obrotu kilku zabawek dla dzieci. Powodem, dla którego firma zdecydowała się na taki krok, nie było niespełnianie przez te produkty norm jakości, ale chęć zapewnienia klientom „komfortu i bezpieczeństwa”. Komunikat został opublikowany na oficjalnej stronie dyskontu 13 lutego 2020.

Zabawki wycofane ze sprzedaży w Pepco

Sklep w ostatnich dniach zaprzestał sprzedaży kilku dziecięcych zabawek, takich jak:
  1. Dinozaur zdalnie sterowany z oznaczeniem SKU 304848.
  2. Maskotki/przytulanki z różowym gryzakiem z oznaczeniami:
  • SKU 29868202,
  • SKU 29868302,
  • SKU 29865902,
  • SKU 29866102,
  • SKU 30467601.

Powodem wycofania dinozaura jest możliwość nagrzewania się komory bateryjnej zabawki. Natomiast pluszaki z gryzakiem mogą wywoływać „niekomfortowe odczucia organoleptyczne w postaci gorzkiego posmaku”, jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej sklepu.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Czy wycofane zabawki są niebezpieczne?

Sieć Pepco podkreśla, że wycofane maskotki z różowym gryzakiem zostały „przetestowane i są całkowicie bezpieczne”. W komunikacie nie zamieszczono informacji o konieczności ich zwrotu do punktu sprzedaży. Wynika z tego, że jeśli dziecko posiada którąś z wyżej wymienionych przytulanek, prawdopodobnie nadal może się nią bawić, ale lepiej nie pozwalać mu na wkładanie jej do buzi.

Jeśli chodzi o wycofanego dinozaura, na stronie nie zamieszczono żadnych wytycznych, co należy zrobić, gdy produkt ten został przez nas już wcześniej zakupiony.

Źródło: pepco.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy