Eksperyment przeprowadzony przez The CBC News i Canadian Food Inspection Agency dowiódł, że w popularnych
herbatach występują substancje, które nie powinny się w nich znajdować. Mowa tu o pestycydach, które w większości przebadanych marek występowały na wyższym poziomie, niż przewiduje norma. Znajdowały się one w najpopularniejszych markach produkujących herbaty takich jak: Lipton, Tetley i Twinings.
Pestycydy w herbacie
CBC News przeprowadziło dochodzenie w sprawie zawartości pestycydów w większości dużych firm produkujących herbatę. Badania obejmowały między innymi firmy:
- Lipton (Pure Green Tea and Yellow Label Black Tea),
- Tetley,
- Twinings,
- Red Rose,
- Uncle Lee’s Legends of China.
Canadian Food Inspection Agency przetestowała pozostałości pestycydów na suchych liści herbaty. Badacze stwierdzili, że ponad połowa wszystkich badanych herbat
miała pozostałości pestycydów, które przekraczały prawnie dopuszczalny limit. 8 z 10 herbat zawierało wiele substancji chemicznych, a jedna marka herbaty zawiera
ponad 22 różnych rodzajów pestycydów.
- Najgorszą herbatą okazała się zielona herbata marki Uncle Lee’s Legends of China. Ta marka herbaty zawiera ponad 20 różnych rodzajów pestycydów, w tym endosulfan, który jest obecnie w trakcie zakazywania w wielu krajach ze względu na jego skutki dla zdrowia i środowiska. Skutki uboczne zużycia endosulfanu obejmują drżenie i inne działania na układ nerwowy, a w niektórych przypadkach jedzenie produktów spożywczych zawierających endosulfan spowodowało śmierć.

- Herbata Tetley Pure Green Tea zawierała aż 18 różnych pestycydów!
- Twinings Earl Grey - 10 nieodpowiednich substancji m.in. acetamipryd i biferyna.
- Jedna z najbardziej znanych marek produkujących herbaty, czyli Lipton w swoich produktach (konkretnie Lipton Pure Green Tea oraz Yellow Label) zawała 7 pestycydów.
Najlepszą herbatą nie zawierającą pestycydów okazała się
Red Rose Orange Poke.
Oto lista z wynikami:
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.