Petycja zapobiegająca krzywdzeniu dzieci. Dlaczego prezydent PRZEZ 600 DNI nie wniósł projektu ustawy?
fot. Adobe Stock

Śmierci dzieci z rąk oprawców można zapobiec. Jednak prezydent OD 600 DNI nie reaguje

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zebrała aż 22 tysiące podpisów pod petycją, mającą na celu ochronę dzieci przed śmiercią w wyniku przemocy domowej. Została ona zarejestrowana w Kancelarii Prezydenta już 600 dni temu – jednak prezydent nadal nie wniósł projektu ustawy.
Aleksandra Zaborowska
Petycja zapobiegająca krzywdzeniu dzieci. Dlaczego prezydent PRZEZ 600 DNI nie wniósł projektu ustawy?
fot. Adobe Stock
„Dziś mija 600 dni od daty, kiedy nasza petycja - podpisana przez ponad 22000 obywateli - została zarejestrowana w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda. W petycji apelowaliśmy do Prezydenta RP o podjęcie inicjatywy ustawodawczej wprowadzającej w Polsce procedury badania śmiertelnych przypadków krzywdzenia dzieci, wzorem anglosaskich Serious Case Review” – pisze Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w poście.

Petycja przeciwko przemocy wobec dzieci – na czym polega?

Petycja zgłoszona przez fundację ma na celu rozpoznawanie pierwszych sygnałów tego, że dziecko może być ofiarą przemocy.

„SYGNAŁY, które można było wykryć wcześniej, DZIAŁANIA, które można było podjąć, żeby w rodzinie nie doszło do tragedii? Czemu oznaki krzywdzenia umknęły uwadze systemu opieki, edukacji, ochrony zdrowia, wymiarowi sprawiedliwości? Co możemy poprawić w systemie ochrony dzieci, aby do takich tragedii nie doszło w przyszłości? Bo kara – nawet jeżeli intuicyjnie się nam tak wydaje – to nie wszystko” – informują przedstawiciele fundacji.

Jak można zadziałać? Fundacja stworzyła możliwość skierowania listu do prezydenta Dudy z pytaniem dlaczego jeszcze nie wniósł projektu ustawy. Aktywiści mają nadzieję, że tysiące maili przyspieszą prace nad projektem. Aby wysłać list do prezydenta KLIKNIJ TUTAJ.
 

📢📢📢 Dziś mija 6️⃣0️⃣0️⃣ dni od daty, kiedy nasza petycja - podpisana przez ponad 22000 obywateli - została...

Opublikowany przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę Środa, 17 marca 2021
Źródło: Facebook

Zobacz też:
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy