Piasek kinetyczny: jak się nim bawić?
fot. AdobeStock

Piasek kinetyczny: co to jest, jaki wybrać, jak się nim bawić?

Piasek kinetyczny pozwala na świetną zabawę i uniknięcie nudy w długie, zimowe popołudnia. To połączenie zwykłego piasku i polimeru, dzięki któremu na wyjątkową konsystencję. Czy jest bezpieczny?
Milena Oszczepalińska
Piasek kinetyczny: jak się nim bawić?
fot. AdobeStock
Twoje dziecko uwielbia bawić się w piaskownicy? Przesypywanie piasku, robienie babek, budowanie różnych konstrukcji jest naprawdę fascynujące i potrafi zająć malca na długie chwile. Latem czy wiosną nie ma z tym żadnego problemu, natomiast zimą albo w deszczowe jesienne dni zabawa w piasku na dworze nie jest najlepszym pomysłem. Aby zabić nudę, wystarczy kupić dziecku piasek kinetyczny. Czym dokładnie jest i jak można bawić się tą masą plastyczną?

Piasek kinetyczny: co to jest?

Piasek kinetyczny niemal w całości składa się po prostu z ziaren piasku. To, co odróżnia go od zwykłego piasku, to zawartość polimeru, dzięki któremu piasek nie jest tak luźny, ale jakby związany ze sobą. Nie jest to natomiast gęsta masa, jak ciastolina czy plastelina. Piasek kinetyczny można spokojnie przesypywać, ale z łatwością można też zebrać go w jedną zbitą formę.

Zobacz też: Domowa ciastolina: łatwy i tani przepis na zabawę
Redakcja poleca: Jak zrobić statki z butelek i korka
Lubicie zabawy z wodą i nad wodą? mamy dla was super pomysł. Obejrzyjcie film i zróbcie statki z butelek i korka. Świetny pomysł na zabawę dla małych i dużych.

Zalety piasku kinetycznego

Dzieci uwielbiają bawić się tą masą. Jest przyjazna dla oka, miła w dotyku, a przy tym bezpieczna. Piasek kinetyczny:
nie zawiera żadnych alergenów, nie uczula;
  • nie brudzi rąk;
  • jest kolorowy;
  • nie wysycha;
  • daje się łatwo formować i przesypywać (jest sypki i elastyczny jednocześnie);
  • nie wbija się w podłogę, meble;

Od jakiego wieku można bawić się piaskiem kinetycznym?

Produkt ten jest całkowicie bezpieczny, jednak z uwagi na to, że maluszki zwykle wkładają wszystko do buzi, nie zaleca się dawania go niemowlakom czy roczniakom. Natomiast dwulatek, który już bardzo interesuje się zabawami manualnymi, na pewno ucieszy się z takiego prezentu i będzie wiedział, jak z niego korzystać.

Jak bawić się piaskiem kinetycznym?

Ponieważ jest on rodzajem domowej piaskownicy, można bawić się nim dokładnie tak samo, jak zwykłym piaskiem na dworze. Kupując piasek kinetyczny, warto od razu zakupić kuwetę, w której będzie przechowywany i dzięki której zabawa nie będzie roznosiła się po całym mieszkaniu. Masa ta nie brudzi i jest elastyczna, ale wysypana na podłogę stwarza bałagan, jak zwykły piasek.

W sklepach dostępnych jest wiele kolorów piasku kinetycznego. Można znaleźć też piasek neonowy, brokatowy.

Myślisz, że twojemu dziecku spodobałaby się zabawa piaskiem kinetycznym w domu? Tu znajdziesz fajne zestawy:

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy