Pięcioraczki dostaną prezent od... Andrzeja Dudy!
fot. Adobe Stock

Pięcioraczki dostaną praktyczny prezent od... Andrzeja Dudy! Władze Gniezna też obiecują wsparcie

Wychowanie i opieka nad pięcioraczkami wymaga nie tylko siły i cierpliwości, ale też sporego nakładu finansowego. Rodzice maluszków urodzonych w Poznaniu z pewnością ucieszą się z pomocy władz ich rodzinnego miasta Gniezna, a także bardzo przydatnego prezentu od Prezydenta RP.
Joanna  Biegaj
Pięcioraczki dostaną prezent od... Andrzeja Dudy!
fot. Adobe Stock
Dokładnie 10 dni temu w Poznaniu na świat przyszły pięcioraczki. Rodzice mogą liczyć na pomoc władz miasta. Będzie to wsparcie finansowe, ale także zapewnienie opiekunki dla maluszków, podarowanie działki na budowę domu. Prezent dla pięcioraczków obiecał także prezydent Andrzej Duda. Pomoc rodzinie zadeklarowało również wielu lokalnych przedsiębiorców.  

Wózki od prezydenta Dudy

„Wsparcie do rodziny płynie ze wszystkich stron" - mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. „Dowiedziałem się, że prezydent Andrzej Duda zadeklarował pomoc w postaci zakupu wózków dla całej piątki. Jako miasto chcielibyśmy zadeklarować pomoc systemową – przynajmniej do 18 roku życia pięcioraczków” – zapewnił.

Wsparcie dla rodziny

Oprócz wsparcia finansowego od władz Gniezda, dużym odciążeniem dla rodziców pięcioraczków będzie też zapewnienie dzieciom opiekunki, a także darmowy żłobek i przedszkole:
„Zadeklarowaliśmy jednorazową pomoc w wysokości 20 tysięcy złotych na zagospodarowanie się z dziećmi. Będzie wprowadzone miejskie becikowe w wysokości dwóch tysięcy na każde dziecko – w sumie 10 tysięcy w roku, płatne jednorazowo w dniu urodzin, do 18 roku życia. Ważnym wsparciem, z którego rodzice się bardzo ucieszyli, będzie pomoc opiekunki, którą zapewnimy przynajmniej na najbliższe dwa lata. Nieodpłatne będą żłobek i przedszkole. Przygotowujemy stosowne uchwały na najbliższą sesję rady miasta” - poinformował prezydent Gniezna.

Działka budowlana w prezencie

Na razie rodzice pięcioraczków mieszkają w 70-metrowym mieszkaniu. Za jakiś czas jednak zapewne będzie ono za małe dla tak licznej rodziny. W tej kwestii rodzice dzieci również mogą liczyć na pomoc miasta.
„Jako miasto przekażemy działkę budowlaną pod budowę domu, już mamy wstępnie uzgodnioną lokalizację. Tato pięcioraczków mówi, że chciałby na drugie lub trzecie urodziny dzieci przeprowadzić się do nowego domu” - zadeklarował prezydent Gniezna.  

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy