kwiaty, dziecko, balkon
fot. Panthermedia

Piękny balkon

Aż do jesieni może być urokliwym miniogrodem i salonikiem. Nawet jeśli jest niewielki. Wystarczy ładnie go ukwiecić, dobrać meble i zorganizować kącik dla dziecka.
kwiaty, dziecko, balkon
fot. Panthermedia
W tonacji lilaróż
Na całej długości balustrady balkonu powieś duże skrzynki. Posadź w nich różowe i liliowe kwiaty: bujnie rosnące pelargonie bluszczolistne, scewole, żeniszki, werbeny. W skrzynkach na podłodze mogą rosnąć niecierpki, trawy i margerytki.
Poproś dziecko o pomoc w sadzeniu kwiatków. Możecie też wspólnie udekorować skrzynki na kwiaty. Pomalujcie je farbami, albo flamastrami. Jeśli dziecko lubi wyklejanki chętnie poprzykleja różowe papierowe listki na doniczkach. Stwórzcie razem bajkowy zakątek.

W objęciach pnączy 
Niektóre rośliny pnące (winobluszcz, chmiel, część powojników) dobrze rosną w donicach. Warto je więc posadzić na balkonie – dadzą dużo zieleni i tlenu. Dekorację uzupełnij np. pelargoniami i werbenami. Dopasuj kolor donicy do mebli.
To ciekawy pomysł na zazielenienie balkonu. Możesz razem z dzieckiem udekorować pnącza sztucznymi ptaszkami, albo zrobić dżunglę z plastikowych zwierzątek w donicy.

Nadmorskie klimaty
Jeśli elewacja domu jest biała, także podłogę balkonu wyłóż białymi deskami i urządź go w tonacji biało-niebieskiej. Posadź hortensje, bratki i trawy. Ustaw wiklinowy fotelik, powieś koło ratunkowe i postaw naftowe lampy. Możesz też urządzić dziecku morze. Woda w misce na balkonie spodoba się każdemu maluszkowi. Do tego statek czy rybka i gorący dzień w mieście zamieni się w fantastyczną zabawę w wodzie.
Redakcja poleca: Jak udekorować pierniczki – różne pomysły [WIDEO i ZDJĘCIA]
Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować pierniczki, dobrze trafiłaś. Przeczytaj nasze podpowiedzi, obejrzyj film instruktażowy, zaopatrz się w niezbędne akcesoria i zaproś dziecko do pomocy. Dekorowanie pierniczków może być sympatyczną rodzinną zabawą!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy