Reklama

Nie ma, niestety, jednego uniwersalnego lekarstwa dla atopowej skóry. Ale kluczem w trosce o nią jest właściwa pielęgnacja odpowiednio dobranymi preparatami.

Reklama

Po pierwsze: Kąpiel atopika

Codzienna kąpiel powinna odbywać się w letniej wodzie i trwać krótko. Zbyt długa może dodatkowo podrażnić delikatną, wrażliwą i zmienioną chorobowo skórę. Niezbędne jest sięgniecie po odpowiedni produkt: łagodzący wszelkie podrażnienia, a jednocześnie wykazujący działanie profilaktyczne. Oprócz codziennej pielęgnacji stosuje 2-3 razy w tygodniu kąpiel podchlorynową. Sprawdzi się koncentrat do kąpieli Atopigo®. Produkt posiada pozytywną rekomendację Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych.

materiały prasowe

Kąpiel z dodatkiem Atopigo® oczyszcza skórę z tych zanieczyszczeń, które powodują nasilenie objawów AZS. Jednocześnie przyczynia się do poprawy stanu skóry i jej większej odporności na działanie bakterii, wirusów i grzybów, a także na wywoływane przez nie zakażenia.

Składnikiem, który odpowiada za właściwości profilaktyczne i łagodzące preparatu Atopigo®, jest podchloryn sodu. Systematyczne kąpiele z jego dodatkiem są rekomendowane jako bezpieczna metoda zapobiegania i łagodzenia objawów atopowego zapalenia skóry.

Po drugie: nawilżenie skóry

Należy pamiętać, aby po kąpieli i delikatnym osuszeniu skóry odpowiednio ją zabezpieczyć. Gdy małe ciałko jest wciąż wilgotne, należy nałożyć leki, jeśli zadecydował tak lekarz i kosmetyki nawilżające. Oprócz tego, dobrze jest stosować odpowiednie preparaty nawet kilka razy dziennie. Im częściej, tym lepiej. Sprawdzą się emolienty, czyli kosmetyki mające w składzie substancje pomagające utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry, a jednocześnie – natłuszczające ją. Chronią i zabezpieczają wrażliwą tkankę, zapobiegając jednocześnie utracie wody.

Po trzecie: działanie miejscowe

W zależności od pory roku, temperatury oraz innych okoliczności (buzia malucha zawsze wystawiona jest na działanie wielu czynników atmosferycznych), na skórze atopowej mogą pojawiać się czasem dodatkowe podrażnienia. W takich sytuacjach wskazana jest wizyta u dermatologa lub pediatry. Możliwe, że lekarz zaleci zastosowanie kremu lub maści o działaniu miejscowym, mając na uwadze nie tylko samą zmianę, ale też bezpieczeństwo dziecka.

O czym jeszcze pamiętać?

Niezwykle ważne w pielęgnacji skóry małego atopika jest jej… wietrzenie! Skóra, gdy oddycha, szybciej się regeneruje i jest mniej podatna na podrażnienia. Dlatego tak ważne jest sięganie po ubranka z naturalnych, delikatnych, przewiewnych tkanin, a także pranie i płukanie ich w odpowiednich, niealergizujących detergentach.

materiały prasowe

Przed zastosowaniem wyrobu należy zapoznać się z treścią instrukcji używania.
W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki Atopigo®.

Reklama
Reklama
Reklama