O noworodku

Czym myć twarz niemowlaka [WIDEO]

Czym myć twarz niemowlaka? Do pielęgnacji skóry twarzy niemowlęcia najlepiej używaj ciepłej, przegotowanej wody i gazików. W naszym filmie zobaczysz, w jaki sposób prawidłowo umyć buzię noworodka oraz obciąć mu maleńkie paznokietki. Podpowiada położna, Katarzyna Płudowska.

Partnerzy szkoły

Zobacz inne z serii: Internetowa szkoła rodzenia Mamotoja.pl [WIDEO] (24)

Czym myć twarz niemowlaka oraz w jaki sposób prawidłowo myć oczy dziecka? Na te i inne pytania związane z pielęgnacją twarzy niemowlaka odpowiada w naszym filmie, nasza ekspertka położna Katarzyna Płudowska.

Jak myć twarz noworodka?

Zastanawiasz się, czym przemywać twarz noworodka? Pielęgnację zacznij od przemycia całej buzi dziecka gazikiem zamoczonym w przegotowane, ciepłej wodzie. Rozpocznij od czoła, następnie umyj policzki, nosek i brodę.

Jak pielęgnować oczy noworodka?

Następnie przejdź do pielęgnacji oczu, nie jest ona trudna. Ważny jest kierunek wykonywanego ruchu. Zawsze przemywaj oczka gazikiem od zewnętrznego kącika i kieruj się w stronę wewnętrznego. Każde oko umyj osobnym gazikiem.

Pielęgnacja uszu, noska i paznokci

Do pielęgnacji uszu można użyć gazika namoczonego w wodzie. Myj tylko zewnętrzną część ucha, małżowinę i powierzchnie za uchem. Możesz także użyć patyczków do ucha, ważne, aby miały one gruby wacik i także czyścimy nimi tylko zewnętrzną część ucha.

Nosek wyczyścisz poprzez zakroplenie do każdej z jego dziurek po 2 krople soli fizjologicznej.
 
Z obcięciem paznokci malucha poczekaj, aż dziecko zaśnie. Dzidziuś wtedy nie rusza się i możesz być spokojna, że nie zrobisz mu niechcący krzywdy. Warto w tym celu używać nożyczek z zaokrąglonymi końcami.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Popularne tematy