GRY
 
 

Pielęgniarka karmi dziecko piersią w trakcie operacji!

Dziewczynka zaczyna płakać w trakcie operacji. Pielęgniarka uspokaja dziecko, przystawiając je do własnej piersi. Czy w Polsce mogłoby się zdarzyć coś podobnego?

Pielegniarka karmi piersią w trakcie operacji
  • Dziecko przechodzące operację w Chinach, zaczyna płakać. 
  • Pielęgniarka Li Baoxia, która karmiła własne dziecko piersią, postanawia uspokoić dziewczynkę, przystawiając ją do piersi. 
  • Operacja wciąż jest kontynuowana. 
  • Miesięczna Wei Wei uspokaja się i operacja kończy się sukcesem.

Czy są jeszcze takie pielęgniarki?

- Pani trzyma to dziecko! Mocniej! Niech się nie rusza! No niech się Pani na nim położy, żeby przycisnąć je własnym ciałem! - do końca życia nie zapomnę słów lekarza zszywającego brodę mojej kilkuletniej córki. Nie obchodziły go łzy mojego dziecka. O podejściu do małego pacjenta chyba nigdy nie słyszał. Scena niby z horroru. Tak wyglądał jedyny szpitalny zabieg mojego dziecka. Czy można inaczej? Oczywiście, że tak! Choć historia małej Wei Wei działa się na drugim końcu świata, wierzę, że i w Polsce znajdą się takie pielęgniarki i lekarze dbający o małych pacjentów. Oby nie była to tylko moja nadzieja...

Zobacz też: Gdzie są lekarze, ja pytam?! Rodzicu witamy w bestialskim Polish reality
Redakcja poleca: Jak odstawić dziecko od piersi? Poznaj sposoby mam – film
Nikt nie rozumie matki tak jak druga matka, dlatego warto posłuchać doświadczeń, którymi dzielą się z nami 3 młode mamy. Sprawdź, jak poradziły sobie z odstawianiem dziecka od piersi.

Pielęgniarka karmiąca w trakcie operacji

Miesięczna dziewczynka Wei Wei przechodziła operację ropnia odbytu. Z powodu jej wieku i wagi dostała znieczulenie miejscowe, więc nadal mogła się poruszać. W samym środku operacji niemowlę zaczęło być niespokojne i płaczliwe.
Pielęgniarka, która była w okresie laktacji postanowiła reagować i przystawiła dziecko do piersi. Dziewczynka natychmiast się uspokoiła, dzięki czemu można było kontynuować operację. Operacja przebiegła pomyślnie i dziecko szybko wróciło do zdrowia. 
 
 

Po udanej operacji ojciec dziewczynki dziękował lekarzowi i pielęgniarce słowami: "Jesteś aniołem".
 

Informacja o zachowaniu pielęgniarki obiegła internet. Wiele osób zachwycało się jej bohaterskim zachowaniem. Pojawiło się jednak pytanie, czy pielęgniarka ma prawo nakarmić cudze dziecko piersią.

Jedni widzą w zachowaniu pielęgniarki wspaniały czyn, dla innych jest oburzające. A dla ciebie? Napisz w komentarzu. 

Ocena (3 oceny)

4.7
Doładuj
Przeładuj