noworodek
fot. Fotolia

Co one robią temu noworodkowi? Czy to są jeszcze pielęgniarki?

Męczyć dopiero co urodzonego dzidziusia, to czysty sadyzm. Gdy robi to osoba, która powinna dać mu sto procent opieki – nie ma słów.
Agnieszka Majchrzak
noworodek
fot. Fotolia
Do sieci trafiło nagranie z publicznego szpitala w miejscowości Taif w Arabii Saudyjskiej. Widać na nim, jak jedna z pielęgniarek ściska główkę niemowlęcia. W tle słychać śmiech.Na szczęście takie zachowanie nie uszło im płazem, zostały natychmiast zwolnione z pracy.

Miało robić śmieszne miny

Nie wiem, co te kobiety miały w głowie, że postanowiły zabawić się takim kosztem i męczyć dopiero co urodzonego dzidziusia. Pielęgniarka chciała, aby dziecko "robiło śmieszne miny". Na nagraniu widać jednak, jak kobieta mocno ściska twarz noworodka. Jedna z jej koleżanek nagrała całe zajście. W tle słychać śmiech innych kobiet.

Rodzice maluszka byli w szoku, gdy się o tym dowiedzieli. Ojciec noworodka złożył wniosek do dyrekcji szpitala o ukaranie kobiet. Reakcja władz była szybka - trzy pielęgniarki 3 stycznia zostały zawieszone w wykonywaniu obowiązków. Dzień później minister zdrowia zdecydował o zwolnieniu kobiet z pracy.
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.

Dla takich kobiet nie ma tu miejsca

Ale nie tylko! Te pielęgniarki już nigdy więcej nie będą pracowały w szpitalu. Ministerstwo zdrowia odebrano im także prawo do wykonywania zawodu.

Nie ma słów, aby opisać to skandaliczne nagranie. Te pielęgniarki, oprócz braku wrażliwości i profesjonalizmu, były także bezgranicznie niemądre i nagrały swoje "żarty". Dzięki temu były twarde dowody, aby móc je pozbawić możliwości pracy w zawodzie.

Zawód pielęgniarki wymaga jednak szczególnych predyspozycji. Nie każdy może nią być, a już na pewno osoba, która jest pozbawiona absolutnie podstawowych odruchów ludzkich.

A wy co uważacie o takim zachowaniu? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: onet

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy